in ,

VAY BEVAY BE KIZGINKIZGIN WTFWTF HARİKAHARİKA

Game of Thrones Sızıntısına Dünya Devi Bir Şirket Sebep Olmuş!

Geçtiğimiz dönemlerde dizi sektörüne “Amazon Prime Video” servisi ile Amazon büyük bir giriş yaptı. Amazon’un yaptığı en büyük yatırım olan Lord of the Rings’in 2020 yılında gösterime girmesi planlanıyor. Lord of the Rings dizisi için devasa bir bütçe ayıran Amazon, belki de geleceğin en büyük projesinin de ilk adımını atmış oldu. Dünyanın en büyük firmaları arasında olan Amazon dizi sektöründe birçok rakip edinmiş oldu.

Önceki yazdığımız yazıda Game of Thrones 8. sezon 2. bölümün sızdırıldığını fakat nasıl veya nereden sızdığını açıklanmamıştı. Şimdi yeni aldığımız bilgiler ile karşınızdayız.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Game of Thrones 8. Sezon 2. Bölüm sızdırıldı!

Game Of Thrones 8. Sezon 2. Bölümünü Sızdıran Amazon Mu?

Sızıntının kaynakları genelde hackerler olurken bu sefer sızıntının kaynağı dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Amazon oldu. Amazon Prime Video servisinin Almanya kütüphanesinde yanlışlıkla yayınlanan bölüm, tüm dünyada ses getirdi. Elden ele dolaşan bu bölümün yayılmasını ve sızmasını sağlayan neden ise Amazon oldu. Alman kullanıcıların sosyal mecralardan yaptığı paylaşımlar da bu sızıntıyı destekler nitelikte. Amazon’da 8. sezon 1. bölümün sonuna gelen kullanıcılara “Sıradaki bölümü izle” seçeneği gösterildi. Bu seçeneğe tıklayarak kullanıcılar direkt olarak Game of Thrones 8. sezon 2. bölüme erişim sağlayabildi.

Böylesine bir hata Amazon tarafından oldukça geç fark edildi. Hata fark edildiğinde ise Amazon internette yayılmasına engel olamadı. İnternette hızla yayılan Game of Thrones’un sızdırılan 8. sezon 2. bölümü HBO’ya büyük zararlara neden olabilir. En basitinden yaşanan bu durum, böyle büyük bir markanın itibarını zedeleyen bir olay. HBO’nun Amazon’un Almanya ofisine yapacağı yaptırımlar ve tutumu ise merak konusu.

Tüm Zamanların En Çok Satan 10 Oyun Konsolu!

Game of Thrones 8. Sezon 2. Bölüm İncelemesi (Spoiler İçerir)