in , ,

Game of Thrones Yıldızı Diana Rigg Aramızdan Ayrıldı!

Popüler televizyon dizisi Game of Thrones‘ta ”Dikenlerin Kraliçesi” Olena Tyrell’ı canlandıran usta oyuncu Diana Rigg, kanser sebebiyle 82 yaşında aramızdan ayrıldı. Detaylar haberimizde.

İngiliz aktrist Diana Rigg, 1957’den bu yana yer aldığı sayısız tiyatro, sinema filmi, tv dizisi ile oldukça büyük eserlerde rol almış ve başarılı bir kariyer izlemişti. Ünlü TV dizisi Game of Thrones’ta Olena Tyrell rolüyle tüm dünyaca tanınmayı başaran usta oyuncunun hayatını kaybettiği öğrenildi. Haberi, kızı Rachael Stirling verdi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Game of Thrones 8. Sezon 3. Bölüm İncelemesi (Spoiler İçerir)

Usta oyuncuya 2020 Mart ayında kanser teşhisi koyuldu. Mart ayından beri tedavisi süren Diana Rigg, kansere yenik düştü ve aramızdan ayrıldı.

Bu Diyar Diana Rigg’i Her Zaman Hatırlayacak!

Game of Thrones resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Diana Rigg için uğurlama yapıldı. Paylaşılan gönderide ”Bir ejderha ol. Bu diyar Diana Rigg’i her zaman hatırlayacak” denildi.

Diana Rigg Kimdir? 

20 Temmuz 1938 tarihinde Doncaster, Birleşik Krallık’ta hayata gözlerini açan usta oyuncu, ilk olarak 1957 yılında Kafkas Tebeşir Dairesi’nde sahne aldı.1959 yılına gelindiğinde ise  Royal Shakespeare Company tiyatro topluluğuna katılarak kariyerini geliştirdi. 60 yıllık bir oyunculuk geçmişi, sayısız sinema filmi, tv dizisi, tiyatro ve birçok sanat eserinde rol alan başarılı oyuncu 10 Eylül 2020 tarihinde Londra, Birleşik Krallık’ta kanser sebebiyle 82 yaşında hayata gözlerini yumarak aramızdan ayrıldı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  AKK İle İlgili Sevindirici Haber Geldi

Huzur içinde yat, dikenlerin kraliçesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Oyun: Where The Water Tastes Like Wine Epic Store’da Ücretsiz!

Prince of Persia: The Sands of Time Remake Duyuruldu!