in , ,

GameX 2018 Çok Yakında Bizlerle

GameX 2018 Pek Yakında Bizlerle

2000’li yıllarla beraber başlayan GameX, bu sene de oyunculara kapılarını açmayı planlıyor. Hatırlarsanız geçen sene daha büyük bir yere ihtiyaç duyabileceği gerekçesiyle Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi‘ne taşınmıştı. Bunun yanında GameX 2017 bizim de basın olarak katıldığımız ilk fuar olma özelliğini de taşıyordu. GameX 2017 hakkında yazdığımız incelemeye buradan ulaşabilirsiniz. Bunun yanında GameX 2017’de yaptığımız röportajlara da YouTube kanalımız Only A Gamer TV ve websitemizin röportaj kategorisi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

GameX Nedir?

GameX, Rönesans Fuarcılık‘ın 1981 yılından itibaren düzenlemeye başladığı CompeX fuarlarının ardından kazandığı onca yıllık tecrübeyle düzenlediği bir oyun fuarıdır. Kullanıcılar ilk düzenlendiği yıllardan itibaren burada birçok oyunu sevdikleriyle deneme imkanı buldu, yaşıtlarıyla sosyalleşti ve birçok arkadaş edindi. Zamanla ilk düzenlendiği zamanlara göre birçok değişime uğradı ve geçtiğimiz yıllarda cosplayerların da katılımıyla dolup taştı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Injustice 2 Mobile Çıkış Tarihi Duyuruldu!

Gamex 2018 Nerede Ve Ne Zaman Olacak?

GameX 2018 bu yıl bizleri 6-9 Eylül tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ağırlayacak. Giriş her sene olduğu gibi ücretli olacak yalnız şu an bilet ücretleri hakkında yayınlanan herhangi bir bilgi yok. Ziyaretçiler biletleri internet sitesi üzerinden veya fuar alanında temin edebilecekler.  Bunun yanında basın veya yayıncı (YouTuber & Streamer) olarak katılmak istiyorsanız buradan başvuru yapmanız gerekiyor. Cosplayerlar nasıl giriş yapacak diye soracak olursanız, cosplay yarışmasına katılacak cosplayerlar haricinde normal bilet alarak fuar alanına giriş yapabilecekler.

Gamex 2018’e Nasıl Gidilir?

GameX 2018’in düzenlendiği Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, ulaşımı kolay bir konumda bulunuyor. Toplu taşıma ile gitmek isteyenler, herhangi bir metrobüs durağından metrobüse atlayarak Beylikdüzü istikametinde giden metrobüsler ile Beylikdüzü son durak istasyonuna geldikten sonra birkaç dakika yürüyerek fuar alanına ulaşabilecekler. Özel araçla gitmek isteyenler ise Tem otoyolu Mahmut Bey gişelerinden devam ederek Bahçeşehir-Avcılar çıkışından ayrıldıktan sonra Avcılar istikametine devam edecekler. Ardından Büyükçekmece tabelası istikametinde E5 karayolu üzerinden yaklaşık 3 km ilerleyip Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaşabilirler.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yerli VR Oyunu Dede Korkut Chronicles Çıkışını Yaptı!

Cosplay yarışmasının yanı sıra çeşitli e-Spor turnuvaları, indie oyun deneme alanı, drone & robot yarışmaları, konferanslar, atölye çalışmaları, B2B alanı ve geek bazaar bulunduracak olan GameX 2018’in etkinlikleri şu an tam olarak kesinleşmiş değil.

Bu sene biz de büyük ihtimalle ekibimizin daha geniş bir kısmıyla katılım sağlayacağız. Bizi de orada görürseniz bir selam çakarsınız artık. (OAGTR T-Shirtleriyle geleceğiz.) Gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Daha fazlası için takipte kalın, görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Frito Lay, Hediye Kodlarla Oyunculara Göz Kırpıyor!

Furi İncelemesi