in , ,

Gears of War’u Yapan Stüdyonun Başı Diablo İçin Blizzard’a Geçiyor!

Kanadalı uzman video oyun geliştiricisi Rod Fergusson, şu an görev yaptığı Gears of War serisini yapan stüdyodan ayrılma kararı aldı. Rod Fergusson, yeni Diablo‘yu geliştirmek için Blizzard‘a geçme kararı aldı ve bu kararını resmi Twitter adresinde takipçileriyle paylaştı. Detaylar haberimizde.

52 yaşında Kanadalı uzman video oyun geliştiricisi Rod Fergusson, daha önce Microsoft, Epic Games, Ghost Story Games gibi şirketlerde çalışmış başarılı bir insan. Epic Games’in eski yapım yönetmeni olan Fergusson, 1996 yılında Microsoft’ta işe başladı ve buralara kadar farklı şirketlerde çalışsa da Microsoft ile ilişkisini tam olarak kesmedi.  Kendisi bu karardan önce Gears of War serisine imza atan ve Xbox Game Studios tarafından Epic Games‘ten satın alınan The Coalition şirketinde stüdyo başı olarak görev alıyordu. Şu an geliştirilen ve çıkmasına az bir süre kalan serinin yeni oyunu Gears Tactics oyununu geliştiren stüdyodan ayrılma kararı alan Rod Fergusson, Blizzard ile birlikte Diablo yapımını üstlenecek.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla bu kararı açıklayan Rod Fergusson, 15 yıldan beri Gears of War serisinde çalıştığını ve bunun hayatına zevk kattığını ancak şu an yeni bir maceranın zamanı olduğunu ve Gears Tactics oyununu yetenekli ellere bıraktığını açıkladı ve herkesin 28 Nisan tarihinde Gears Tactics’i oynaması için sabırsızlandığını belirtti.

ROD FERGUSSON: AYRILIK HEM ACI HEM TATLI

Görevine Mart ayında başlayacağını açıklayan Rod Fergusson, Diablo üzerinde çalışacağını belirtti ve sevdiğim Gears ailesinden, hayranlardan ve The Coalition ve Xbox’tan ayrılmanın hem acı hem tatlı bir durum olduğunu söyledi. Son olarak eski stüdyosuna ”Teşekkürler. Hepinizle çalışmak benim için bir onur ve ayrıcalıktı.” diyerek gönderisini sonlandırdı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Flash Wolves 7. Kez LMS Şampiyonu!

Rod Fergusson’un Diablo üzerinde çalışacak olması Diablo serisini olumlu ölçüde etkileyebilir. Uzman bir video oyun geliştiricisini bünyesine katan Blizzard, bakalım Diablo için ne gibi planlar yapacak?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Türkiye, Bölgesinde En Hareketli Oyun Pazarına Sahip!

Bunun yanında The Coalition tarafından geliştirilen Gears Tactics, Rod Fergusson‘un açıkladığı gibi 28 Nisan 2020‘de piyasaya Xbox One ve Microsoft Windows platformları için çıkacak.

Siz bu ayrılık hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EA Eski Oyunlarının Steam Üzerindeki Fiyatlarını Arttırdı!

DOOM Oynayabileceğiniz 7 Süper Garip Cihaz!