in ,

Geçmiş Tarih: ESF’nin (Elektronik Ses Fenomeni) Gizemi!

Televizyonlarımızda yayın (anten bağlanmadığında) televizyonda çıkan görüntüye halk arasında karıncalanma deriz televizyonda bulunan karıncalanmayı hiç düşündünüz mü?

Hani şu, siyah beyaz noktalar? Peki bunları nasıl oluştu hiç düşündünüz mü aynı şekilde radyolardaki parazitleri?

Geçmiş Tarih yazı dizisinin bu haftaki konusu ESF, yani Elektronik Ses Fenomeni.

 https://oagtr.com/anasayfa/gecmis-tarih-esf…-senomeni-gizemi/

Başka Boyutlar İle İletişim Kurmak?

Evren birçok bilim adamı tarafından kabul edildiği gibi evren Büyük Patlama (Big Bang) ile oluşmuştur. Bu patlamadan sonra bugün gördüğümüz, göreceğimiz her şey şekillendi ve şekillenmeye devam ediyor. Yıldızlar, gezegenler ve biz. Bütün bunların televizyonlarda gördüğümüz karıncalı görüntü ile ne alakası var ? diyebilirsiniz. Ancak televizyonlardaki karıncalı görüntüler evrenimizin oluşmasına olanak sağlayan Büyük Patlamanın bir kalıntısıdır.

Büyük Patlama öyle şiddetliydi ki bunun en önemli etkilerinden biri halen evrenin her yerinde 1.9 mm dalga boyuna sahip uç değeri ise 160.4 GHz frekansta ulaşarak salınan bir mikrodalga yayını olarak gözlemlenmektedir.

İşte televizyonda gördüğümüz ve genellikle halk olarak karıncaların çevirdiği film olarak değerlendirdiğimiz görüntülerin nedeni bu etkidir. Bu etki sadece televizyonda karşımıza çıkmakla kalmaz, radyo dinlerken de kanal aralarında duyduğumuz ses yine aynı etkinin, o patlamanın bir sonucuydu.

Konumuz ile fazla bir ilgisi olmasa da bu kalıntılarla farklı boyutlarda olan varlıklar ile iletişim kurabileceğimiz kimin aklına gelebilirdi ?

 https://oagtr.com/anasayfa/gecmis-tarih-esf…-senomeni-gizemi/

İlk Deneyi Gerçekleştirmiş Olan Kişi Thomas Edison

Thomas Edison bu olayı yanlışlıkla keşfetmişti ve sonrasında ise bu konu hakkında dönemin ünlü mucidi Thomas Edison 1920 yılında yazdığı taslaklarda bu olay ilgili düşüncelerini şöyle açıklıyor.

”Eğer benliğimiz yaşasaydı, o zaman tam olarak mantıksal ve bilimsel bir varsayımda bulunabilirdik: anıları kaybetmemek, zihin gücü ve diğer yetilerimiz ve bilgilerimiz bu dünyada elde ettiğimiz. Bu nedenle, benlik, ölüm diye adlandırdığımız şeyden sonrada kalıcıysa, mantıklı bir sonuca varabiliriz. Bu dünyayı terk eden herkesin arkada bıraktıkları ile iletişim kurmak isteyeceklerini. İnanmaya meyilliyim ki. Öbür dünyadaki benliğimiz bunu arzulaması mümkündür. Eğer bu mantık doğru ise o zaman, bir sonraki hayatta yasam sürerken benliğimizin yanında -etkilenebilen veya hareket ettirilebilen veya ustalıkla idare edilebilecek kadar hassas- bir cihaz geliştirebilirsek, böylesi bir cihaz yapılabildiğinde, bazı şeyleri kaydetmesi gerekir.”

Thomas Edison bu deneyi gerçekleştirmek istedi oldukça yoğun bir şekilde ilgisini ve merakını çeken bu konu, ölmeden 1 yıl önce (1930) 17 Kasım Gece yarısında denemelere koyuldu ve büyük annesinin mezarına bir telefon kablosu çekti. Evine gidip kurduğu sistemden büyük annesine seslendi ilk 2 deneme sonra oldukça başarılı sonuçlar aldı, ancak aniden telefondan duyulan şiddetli çığlık üzerine deneyi yarıda bırakmış ve bir daha bu konuyu bahsedilmemesi üzere bu sırrı kendisiyle beraber ebediyete götürdü.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PUBG Ücretsiz Oldu!

 

 https://oagtr.com/anasayfa/gecmis-tarih-esf…-senomeni-gizemi/

EVP Deneyi?

Kimse herhangi bir kişilerin başka varlıklara yahup başka bir boyuta geçip geçmediği kesin olarak bilmiyor.

Belgelenmiş olan binlerce ESFmesajlarıı arasından her 12 mesajdan biri açıkca tehditkar nitelikte olduğu bilinmekte.

Thomas Edison zamanından sonra EVP sadece Avrupa’da değil, tüm dünyada insanların ilgilisini çekmeye başlamıştı. 1970’lerin ortalarından itibaren Almanya, Avusturya, Fransa, Kanada, Brezilya, İtalya, ABD ve Rusya’da gruplar oluşmaya başladı. İngiltere’de George Gibert Bonner ve Raymod Cass isimli iki araştırmacı, deneylerinde, makaralı kayıt cihazı ve pilli radyolar kullanmaya başladılar. Bonner Ekim 1972’de bir deney gerçekleştirdi.

Mikrofonuna, bir cevap alabileceğini düşünmüyorken, “Beni duyabilen biri var mı?’ şeklinde soru. Fakat Bonner, ‘Evet’cevabını aldı. Bonner, hızlı geçen ruhları kusursuz yakalama tekniği bulana dek 5 yılını almasına rağmen, önündeki 22 yıl boyunca 50.000 üzerinde ruh sesi kaydetmeye devam etti.

1997 Senesinde ölen Bonner, biriken birçok muazzam ses kaydına ve fikrinin başlangıcı üzerine sağlam kaynaklara sahip olmasına rağmen, diğer araştırmacılardan destek bulamadı. 2002 senesinde ölen Ray Caas; O zaman da büyük bir şevk vardı, ama birçok deneyci için, tek bir ses gelmeden önce haftalar veya ayları bulan çalışmalar yapılmalıydı. Bir çok insan devam etmedi. Diğer beş yada altı kişinin arasında George Bonner ve ben bu işi sürdürdük. Sonunda nesnesel seslerle birlikte bir beden yakaladık. Fakat bununla birlikte kurum, kanıtları önemsedi.Psişik Araştırma Toplumu mesafeliydi. Ruh Bilimciler medyumlara güvendi, böylece EVP deneycileri izole ediliyordu.

Fakat konuya kendini adamış diğer ülkelerdeki araştırmacılar daha şanslıydı. Hans Otto Koenig, kayıtları geri sarıp tekrar çalarak öte dünyadan sesler almayı umut eden külfetli ve yorucu metodun yerine, karışık elektronik sistem aracılığı ile gelen canlı sesleri yükseltmek için, 20-40 kHz’de ultra ses sinyallerini kullanan ‘Field Generators’ü geliştirdi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  YouTube İnsanları “Aptallaştırıyor” Mu?

1982’de, RTL’den Rainer Holbe’nin sunduğu bir canlı yayında yaptığı deneyi başararak, Avrupa’nın EVP’ye olan dikkatini çekti. Koenig’in ultra-sound aygıtı, RTL istasyonundaki mühendislerin kontrolü altında hoparlörlere bağlandı ve çalıştırıldı. Birkaç saniye sonra, net bir ses duyuldu: ‘Otto Koenig ölüyle telsiz iletişime geçer’. Mühendisler, hile yapıldığına dair bir kanıt bulamadıklarını açıkladı.

Peki Neler Oldu?

O günden itibaren EVP’ye olan ilginin zayıflamadığı görüldü. Instrumental Transcommunication (ITC) sadece alışılagelmiş EVP için değil, telefondan ruh sesleri, video kaynaklarından elde edilen hayalet resimler, hatta kişisel bilgisayarlarda gizemli iletişim gibi fenomenler içinde bütçe ayırmaya başladı. 1982’den itibaren, ben kendi başına İngiltere tabanlı EVP & Transcommunication Society’i oluşturulduğunda, ABD, kendi American Association of Electronic Voice Phenomena (AA-EVP) kurumuna sahipti.

Günümüz?

Kayıt cihazlarına yakalanan ürkütücü sesler. ruhların bu yolla bizimle iletişime geçiyor olduğuna inananların sayısı hayli fazla. normal olarak duyulmayan ama kaydı ileri veya geri sardığınızda duyulduğu söyleniyor. bu seslerin kaynağı ise çevredeki diğer elektronik aletlerin çıkardığı sesler.  Psikologlar ise inananlara bunun bir algı oyunu olduğunu söylüyor. Bunu gerçekleştiren insanlar işinden yaşantısından ayrılmış bir şekilde zaman geçiriyorlar.

Bu kayıtlar için fazlaca kaset fazlaca kaset oynatıcı ve yine fazla televizyon gerekiyor böylelikle sistem kurulmuş oluyor.

Unutmadan tamamen günlerce aylarda o ekrandan ayrılmamanız gerektiğinden bahsedilmekte. Ülkemizde bu tür konulara fazla konuşmasa da ay sayıda bu tür sistemi kurup deneyen kişilerin sayıları oldukça az diğer ülkelerde ise bizlere göre oranla fazla kişiler bu deneyleri gerçekleştiriyor.

Eğer böyle bir şey gerçekse sadece bilim değil bir çok şey yetersiz kalacak ki kalıyor. Kim bilir büyük patlamanın kalıntıları belkide bir mesaj bir iletişim yoludur ? belkide tüm bu sırları boyutlar arası varlıklara iletişim sağlanabiliyorsa diğer boyutları siz hayal edin.

Eğer pek fazla bir şey anlamadıysanız Hayalet Sesler 1 – 2 film serisini izlediğinizde biraz daha anlamanıza yardımcı olacaktır.

Yeni bir yazı dizisinde görüşmek üzere.

Akıllara Kazınan En İyi 10 Oyun Repliği #2

Bilgisayar ve Oyunlarda Matematik!