in , ,

Ghost of Tsushima’nın 18 Dakikalık Yeni Oynanış Videosu Yayımlandı!

Yeni Bilgiler ve Detaylar Belli Oldu!

Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayımcılığı üstlenilen PlayStation 4 Exclusive oyunu Ghost of Tsushima‘nın, 18 dakikalık yeni oynanış videosu bugün Türkiye saati ile 23.00‘da düzenlenen State of Play etkinliğinde gösterildi. Tüm detaylar haberimizde.

Yayımlanan 18 dakikalık oynanış videosu, aynı zamanda bilgi de içeriyor. Oyunun yapımcıları oyunun farklı alanları ile alakalı bilgiler verirken arka planda da oynanış dönüyor. 18 dakikalık video keşif, savaş, kişiselleştirme vs. gibi farklı özellikleri oynanışı da göstererek tanıtıyor. Dilerseniz kısaca elde ettiğimiz bilgilere bir göz atalım.

KEŞİF SİSTEMİ

Oyunun keşif sistemine baktığımızda, ilk olarak bizi mükemmel manzaralara sahip bir ada karşılıyor. Bu adada vahşi hayvanlar, köyler, dağlar, başak tarlaları vs. var ve muazzam görüntülere sahipler. Keşif sisteminde oyuna ekstra bir sembol eklemektense çevreye entegre edilmiş bir yönlendirme sistemi bulunacak. Bulunduğumuz adada esen rüzgar bize yol gösterecek. Bu rüzgarı dilediğimiz zaman aktifleştirip kaybolduğumuz zamanlar yolumuzu bulacağız. Bunun dışında çevrede sisli ve duman tüten yerler Moğolların ele geçirdiği ve yardıma ihtiyacı olan insanların yerlerini bize gösterecek. Oralara gidip bölgeyi tekrar eski haline getirip, bölge içinde kaynak toplayabileceğiz. Ayrıca kuş ve tilki gibi hayvanlar gizli bölgeleri ve yan olarak yapılabilecek görevlere bizi götürecek ve bir kere gittiğimiz yerlere bir daha gitmek için fast travel kullanabileceğiz. Sonuç olarak oyunun yönlendirme ve keşif sistemi tamamen çevreye entegre edilerek tasarlanmış.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: 25 TL değerindeki Hacknet Deluxe Edition Ücretsiz Oldu!

SAVAŞ MEKANİKLERİ

Oyunun savaş sistemine baktığımızda ise oldukça sinematik ve detaylı bir savaş sistemi olduğunu görüyoruz. Savaş sekanslarındaki her detay özenli bir şekilde tasarlanmış. Samuray temasına uygun olarak özel dövüş mekanikleri mevcut. Bunların dışında kılıç ile yaptığınız hamleler, karşı saldırı hamleleri oldukça tok ve doyurucu gözüküyor. Gizlilik konusunda da oyun bizlere seçenekler sunuyor. Rakibin çevre elementlerini kullanarak dikkatini dağıtma, çatapat tarzı ufak bombalar kullanıp saldırı gerçekleştirme. Halat kullanıp ufak parkurlar yapıp üst bölgelerden düşmanın üstüne atlayıp ani saldırılar yapma ve assasinate seçeneği gizliliği çeşitlendirmiş diyebiliriz. Kamp ve gemi bölgeleri ele geçirebiliyoruz. Düşmanların bazı savaş aletlerini onların aleyhine kullanabiliyoruz. Oyunda yayımız da bulunmakta, yayımızı kullanarak okçuluk yeteneklerimizi de sergileyip sessiz öldürmeler gerçekleştirebiliyoruz.

KİŞİSELLEŞTİRME

Oyunda kişiselleştirmeye baktığımızda ise farklı zırh parçaları ve setleri giyebiliyoruz. Bunlar sadece görünüşten ibaret değil. Farklı zırh tipleri oyuncunun stiline göre tercih edilecek. Oyunda topladığımız ve edindiğimiz muskalar ile savaş esnasında ekstra bonuslar kazanabileceğiz. Oyundaki kostümler ve zırhlar sadece görünüşten ibaret değil yani. Bunun dışında bulduğumuz çiçekler ile zırhımızı boyayabileceğiz. Bu da oldukça hoş bir detay.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PlayStation Plus Collection'da Yer Alacak Tüm Oyunlar!

FOTOĞRAF MODU

Bu kadar muazzam grafiklere ve atmosfere sahip olan bir oyunda fotoğraf modu olmazsa olmazdı zaten. Oyun içinden mükemmel çekimler yapabilirsiniz ve oyun bu özellik için sizlere oyun içi atmosferi güçlendirecek seçenekler sunuyor. Rüzgar hızını arttırabiliyorsunuz mesela atmosferi güçlendirip en iyi anları yakalayabileceksiniz.

JAPONCA DUBLAJ

Samuray temalı bir oyunda tabii ki de Japonca dublaj olmazsa olmazdı. Oyundaki en iyi deneyim için yapımcılar Japonca seslendirme ve İngilizce altyazı öneriyorlar. Ülkemizde ise oyun Türkçe altyazı ile gelecek. Japonca seslendirmeyi açıp Türkçe altyazı ile mükemmel bir Samuray temalı oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

SİNEMA MODU

Oyunda sinema modu bulunacak ve oyunu siyah beyaz bir Samuray filmi izliyor gibi oynama imkanımız olacak. Yapımcılar bizlere en iyi deneyimi yaşatmak için özelliklerden taviz vermeyerek bir sürü özelleştirme ve seçenek sunmayı başarmışlar.

Ghost of Tsushima hakkında State of Play etkinliğinde gösterilen 18 dakikalık oynanış videosunda açıklanan tüm bilgiler ve detaylar bu şekildeydi. Ghos of Tsushima, 17 Temmuz 2020 tarihinde PlayStation 4 için çıkışını yapacak. Ayrıca oyun şu anda PlayStation Store’da ön sipariş için hazır. Oyunun ön siparişini 429 TL’ye buradan verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GTA 5 Kampanyası Sonrası Epic Store Çöktü!

Dragon Storm Fantasy Evreninde Ejderha Ol, Kaderini Belirle!