in ,

Google ve Microsoft Korsan İçeriği Sansürleyecek

Teknoloji devleri Google ve Microsoft Birleşik krallık hükümetiyle anlaşmaya vararak korsan içerik barındıran sitelerin arama sonuçlarını daha az görünmesini sağlamaya karar verdi.

Bilim ve Araştırma Bakanı Jo Johnson, “Kullanıcılara korsan sitelerin değil, gerçek hizmetlerin linklerini sunulması çok önemli “şeklinde konuştu. Yeni düzenlemede teknoloji devleri, sık sık telif hakkı ihlali şikayeti alan siteleri ilk sayfada göstermemeyi kabul etti. Yapılan düzenlemeler önümde ki ayarlarda Birleşik krallık tarafından kontrol edilecek ve geri dönüş sağlanacak.  Değişiklikler yeterli görünmez ise yasal yaptırım devreye sokulabileceği belirtiliyor.

Dijital Ekonomi Bakanı Matt Hancock, Birleşik Krallığın dijital uluslar bakımından öncü olduğunu belirterek bu alanda sorumluk almaları gerektiğini belirtti. Birleşik krallıkta yapılan araştırmalara göre, kullanıcıların yüzde 15’i film, müzik, kitap ya da diğer içerikleri korsan olarak kullanıyor. Eğer yasal dizi ve müzik oynatma platformlarının gelmesi ile birlikte bu oranın daha da düşeceğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Söylenti: Yeni Assassin’s Creed Oyunu Yolda

VR Aksiyon Oyunu Project İnferno’nun İlk Ekran Görüntüleri Yayınlandı