in , ,

Grand Theft Auto V’nin Steam İncelemeleri Çöküşte!

Birkaç gün önce oyunun dağıtımcısı Take Two, GTA V’in Online modundaki hilelerin önüne geçmek bahanesiyle modcular tarafından çok kullanılan Open IV mod yükleme aracını yasa dışı ilan edip yasaklamıştı. Bütün kullanıcılarına uyarı gönderilmişti, kullanmaya devam edenlerin ise gerekli işlemlerle karşılaşacağının altı çizilmişti. Mod yapımcılarını ve kullanıcılarını epey sinirlendirmişti. Çünkü oyunları bambaşka bir yere taşıyan en önemli etmenlerden biri de modların kendileriydi.

Aslen bakıldığında kredi hilelerinin suçlusu durumunda kalan da Take Two ve Rockstar Games’in kendisi. Online ortamına sürekli gelen güncellemelerle beraber gelen ve oynayabilmek için satın alınması gereken çeşitli araçlar, ortamlar, oyun içerisinde kredi kasmanın uzun zaman istemesi ve sürekli fiyatların arttırılması gibi sebepler, kullanıcıları alternatif yollara yöneltmez mi? Oyunu alanların verdikleri paranın hakkını alıp eğlenme istekleri tamamen doğal, ki bu hikayesi bittikten sonra bir şey yapılamayacak durumda kalan Single Player modunda yapılamıyor. Orada devreye Open IV ile kurulabilen modlar giriyordu. He bir de, hile kullanmayan kullanıcılara da ban atma durumları olmaz mı…

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  $250.000'lık Street Fighter Turnuvası Duyuruldu!

Mod severler faaliyete geçme kararı alıp Grand Theft Auto V‘nin Steam incelemelerine el attılar. Bu durumdan önce genel olarak olumlu olan incelemelerin, son 30 gündeki 35,363 incelemenin sadece %14’ü olumlu. Daha birkaç saat önce ”oldukça olumlu” olarak gösterilen bütün incelemelerin geneli ise, ”karışık” olarak güncellendi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  GTA 5 Mod Yükleme Aracı Open IV Yasaklandı!
Steam sayfası için tıkla

Ayrıca ”Open IV’yi Kurtarın!” adlı bir Change.org kampanyası da başlatılmış bulunmakta.

Open IV’nin yasaklanması hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fantasy General GOG.com’da Bedava Oldu!

Perception İncelemesi