in ,

GTA 5 Son 22 Yılın En İyi Satan Oyunu!

NPD-Grup-Analist’i Mat Piscatella bir tweetinde Grand Theft Auto 5’in Pazar Araştırma Şirketi’nin 1995 yılındaki kuruluşundan beri en iyi satan oyun olduğunu belirtti. Grand Theft Auto 5, 80 Milyon’dan fazla satarak Rockstar Games’e epey kazanç sağladı.

”Grand Theft Auto V is the #1 best-selling game in the US (since NPD began tracking in 1995). Not surprising, but still amazing. ”

— Mat Piscatella (@MatPiscatella) June 1, 2017

Şeklinde atmış olduğu tweetinde, ”Grand Theft Auto V ABD’de #1 Numaralı en iyi satan oyundur. (NPD’nin kuruluşundan beri). Şaşırtıcı değil, ancak inanılmaz.” demişti.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  GTA IV Steam'de Satışa Kapandı!

Grand Theft Auto 5, 2013 yılında sadece  özel olarak Playstation 3 ve XBOX 360’a çıktığında bile satışlarıyla inanılmaz bir etki yaratmıştı. Grand Theft Auto 5, sadece birkaç gün içerisinde Rockstar Games’e 1 Milyar Dolar ciro sağlamıştı. Sonrasında 2015 yılında oyun, Playstation 4, XBOX One ve PC için de çıkış yapmıştı.

Mat Piscatella, tweetinde Grand Theft Auto 5’in son 22 yılın en iyi satan oyunu olduğundan bahsetmişti. Ve hatta bu kısıtlı zaman (22yıl) NPD’nin 1995 yılında kurulmasından dolayıydı. Mat Piscatella bu paylaşımını herhangi bir açıklama yapmadan kaldırmış bulunmakta.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: The Witcher: Enchanted Edition Ücretsiz Oldu!

Yine de bu durum, Grand Theft Auto 5’in dünya genelinde 80 Milyon kopya satmış olmasını değiştirmez. Rockstar Games gerçekten inanılmaz bir sayıya ulaştı, hem de oyunun kaçıncı serisinde. Oyunun bu kadar satmasında, güncel tutulan ve düzenli olarak yeni içeriklerle donatılan Online modunun da etkisi büyüktür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 2 Haziran 2017 Güncelleme Notları

FIFA 18 Hakkında İlk Tanıtım Geliyor!