in , ,

GTA 5 Mod Yükleme Aracı Open IV Yasaklandı!

Oyun modları, yapımcıdan ötürü bizlere de oyunu geliştirme ve kişileştirme imkanı tanıyan büyük bir araç oldu ve olmaya da devam ediyor.

Ancak bu durum Mafia 3, Civilization VI, Grand Theft Auto IV ve V gibi oyunların dağıtımcısı olan Take Two‘nun pek hoşuna gitmemiş gibi gözüküyor. Take Two, Max Payne 3, Gta IV ve GTA V için çok kullanılan bir Mod Tool olan Open IV‘yi yasa dışı ilan ederek yasakladı. Bu şekilde PC platformundaki modların ve mod yapımcılarının önü kesilmiş oldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor Kulüpleri Zula Süper Lig’de de Kıyasıya Rekabette

Take Two, böylelikle GTA V Online modundaki hilecilerin önüne geçebileceklerini belirtti. Open IV programının indirme bağlantıları sitesinden kaldırıldı. Yakın zamanda da önceden yüklenmiş olan modları kullanılamaz hale getirmek için bir güncelleme yayınlanabilir. Grand Theft Auto V‘yi geçip bir yorum yapacak olursak, yılların oyunu Skyrim The Elder Scrolls V‘yi hala ayakta tutan ve oynatan şey zengin mod seçenekleridir diyebiliriz. Bu durumun böyle kalacağını düşünmek güç, umarız herkesin mutlu olabileceği farklı bir yol bulunur.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Bir EA Originals Oyunu: Sea of Solitude

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dying Light için Ücretsiz Güncelleme

Dota 2 | 17 Haziran 2017 Güncelleme Notları