in , ,

Cyberpunk 2077’de Çocuklara Saldırılamayacak!

CD Projekt RED’den güzel bir hareket.

Polonya merkezli başarılı video oyun geliştirici şirketi CD Projekt RED‘in merakla beklenen yeni oyunu Cyberpunk 2077 ile alakalı bilgiler gelmeye devam ediyor. u/masoncool4566 nickli Reddit kullanıcısı, oyunun geliştirilme aşamasında görev alan çalışanlardan birine oyundaki agresiflik ve şiddet gösterebileceğimiz kişiler hakkında bir soru sordu. Geliştiricinin verdiği cevaba göre oyunda çocuklara saldırmak mümkün olmayacak. Gelen mesajla ilgili ayrıntılı bilgi haberimizde.

 The Witcher serisinden tanıdığımız popüler ve başarılı video oyun geliştirici şirketi CD Projekt RED, oyuncu dostu izlediği politikalarla biz oyuncuların sevgisini kazanmayı başaran bir şirket. Yeni oyunları Cyberpunk 2077 ise daha çıkmadan beklenti düzeyi ile ortalığı kasıp kavuruyor. E3 2018‘de güzel bir fragmanla bizlere gösterilen Cyberpunk 2077 için, bu sene de E3 2019‘da  yeni bir sinematik fragman gösterildi. Fragmanın sonunda Cyberpunk 2077’de karakter olarak rol alacak başarılı oyuncu Keanu Reeves‘i de gördük ve bu durum oldukça ilgi çekti. Bunların ardından beklenti iyice yükseldikçe biz oyuncuların merak ettiği şeyler artmaya devam ediyor. Meraklı kullanıcılardan u/masoncool4566, geliştiricilerden birine attığı mesajı Reddit’te paylaştı. Mesajda sorulan soru rastgele insanları öldürebilip öldüremediğimiz ve şiddeti oyunda kimlere karşı kullanabileceğimiz. Gelen cevap ise şu şekilde:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  The Game Awards'ta Cyberpunk Hakkında Bilgi Edinebilecek Miyiz?

”Selam. Çocuklara ve görevle bağlantılı NPC’lere saldıramayacaksınız ama onun dışında karşılaştığınız çoğu insana karşı agresif olabilirsiniz.”

Ayrıca gelen bu cevabı CD Projekt RED PC Gamer‘a attığı bir mail ile onaylayıp daha fazla bilgi verdi. Agresif davranışların ek sonuçlar doğuracağı belirtildi. Örneğin çeteler ya da polisler tarafından yönetilen bölgelerde sorun çıkarırsanız üstünüze doğru gelecekler. GTA serisinde çocukların olmayışını biliyorduk. CD Projekt RED de çocukları unutmayarak, şehirdeki çocukların zarar görmesini kesin bir şekilde engellemiş.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Cyberpunk 2077'nin Multiplayer Modu 2021 Yılına Yetişemeyecek!

Cyberpunk 2077 16 Nisan 2020 tarihinde, Playstation 4, Xbox One ve Microsoft Windows platformlarına çıkışını yapacak. Oyunun ön sipariş fiyatı 249 TL olarak belirlendi. Steam versiyonunu almak isterseniz buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? CD Projekt RED’in buna izin vermeyişi sizce de doğru bir hareket mi? Görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Sizleri Cyberpunk 2077’nin E3 2018 – E3 2019 fragmanları ve 48 dakikalık oynanış videosu ile baş başa bırakıyorum. İyi seyirler efendim.

 

 

Blast Pro Series Los Angeles Turnuvası 13 Temmuzda başlıyor!

G2A Sahteciliğe Karşı Kod-Bloklayıcı Araç Önerdi!