in

Google Stadia’nın İnternet Gereksinimleri Açıklandı!

Google Stadia bu haftanın başında yeni dijital oyun platformunu bizlere tanıtmıştı. Daha öncelerde Netflix, BluTV hatta PlayStation Remote Play ile aşina olduğumuz hesaplarımızı uzaktan yönetebilme sisteminin evrim geçirmiş halini, Google Stadia’yı bizlerle tanıştırdı. Google Stadia ile ilgili daha ayrıntılı yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelelim asıl konumuza. Google Chrome’a bağlanabilen herhangi bir cihazınızdan oyun oynama imkanı bulacağınız bu yeni oyun platformunda gecikmelerin yaşanmaması için iyi bir internet bağlantınız olması gerekiyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Google ve Microsoft Korsan İçeriği Sansürleyecek

Google Stadia patronu Phil Harrison’un açıklamasına göre, oyunlar 1080p’de saniyede 60 kare (60 FPS) oynayabilmek için ortalama 25 megabit internete sahip olmanız öneriliyor. Stadia aslında bundan daha azını kullanıyor ama herhangi bir sorunun ortaya gelmesinden kaçındığı için Google önerilen internet hızını 25 megabitte sınırlamış.
Eğer oyuncular 4K çözünürlükte saniyede 60 kare (60 FPS) oyun oynamak ve yayın yapmak isterlerse Stadia’da bu da mümkün fakat bunun için de 30 megabit internetinizin olması gerekiyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  TI8 Öncesi Son Bir Major Turnuva Daha: China Dota 2 SuperMajor!

Google’ın geliştirdiği bu yeni dijital oyun platformu internet hızının yüksek olduğu her mekanda sizlere Chrome’a bağlanabildiğiniz her cihazdan oyun oynama imkanı sunacak. Önümüzdeki aylarda çıkacak olan Stadia’nın ücretinin de bu yaz açıklanacağı belirtildi.
Oyun dünyasını tamamen değiştirecek, ve belki de konsol ve bilgisayar oyunlarının sonunu getirecek bu yeni platformu biz oyuncular dört gözle bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Oyun: The Elder Scrolls 3: Morrowind Ücretsiz Oldu!

Apple Arcade Duyuruldu!