in ,

İDDİA: Netflix Önümüzdeki Ay Türkiye’den Çekilecek

Amerika kökenli film-dizi yapımcısı ve dağıtımcısı dev şirket Netflix, ülkemizde de oldukça popüler bir şirket. Son zamanlarda ismini RTÜK ile birlikte çokça andığımız Netflix‘in RTÜK’ün yeni internet yönetmeliğini açıklamasından sonra Türkiye’de pazarından çekilip çekilmeyeceği merak konusu haline geldi. Sosyal medyada büyük ilgi toplayan bu konu hakkında bir iddia mevcut. Netflix önümüzdeki ay Türkiye’den çekilecek. İddianın detayları haberimizde.

RTÜK’ün yeni İnternet yönetmeliği sonrası Netflix’ e içerik kısıtlaması, sansür vb. şeylerin geleceği yönünde söylentiler ortaya çıkmıştı. Bu durum karşısında Netflix’in Türkiye pazarından çekilebileceği ihtimali de düşünülüyordu. Bu konuyla alakalı yankı uyandıran bir iddia ortaya çıktı. Twitter’ın fenomen isimlerinden Jared Wall, resmi Twitter hesabından kaynaklarının Netflix’in önümüzdeki ay Türkiye pazarından çekileceğini gösterdiğini açıkladı. Açıklamanın yanında Türkiye’ye tepkisini de gösterdi. ”Sahip olduğumuz en iyi televizyon kaynağını mahvettiğiniz için teşekkürler. Güzel iş. Bravo.” şeklinde bir açıklama yaptı.

UĞUR TAŞDEMİR: NETFLİX RTÜK DENETİMİNİ KABUL ETMEZ!

Türk tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Uğur Taşdemir konuyla ilgili açıklama yaptı. Netflix’in RTÜK denetimini kabul etmeyeceğini, içeriklerini değiştirmeyeceğini ve Türkiye pazarından çekilebileceğini belirtti. Bu durumda RTÜK’ün bu denetimden vazgeçmesi gerektiğini belirten Uğur Taşdemir, başka bir yolun olmadığını söyledi.

@netflixturkiye ? #rtük #sansur #netflixturkiye #blutv ?

Uğur Taşdemir paylaştı: 18 Ağustos 2019 Pazar

CANSU ÇAMLIBEL: KAYNAKLARIM BU KARARI YALANLIYOR!

Hürriyet’in eski Washington temsilcisi Cansu Çamlıbel ise bu iddiayı yalanlamakta. Kaynaklarına göre Netflix’in henüz böyle bir kararı yok. Twitter hesabından paylaşım yapan Çamlıbel, insanlara sakin olmalarını söylüyor.

Netflix, resmi olarak henüz bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Önümüzdeki günlerde yeni açıklamalar geldikçe güncel olarak sitemizde bulabilirsiniz. Siz bu iddia hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Netflix Türkiye pazarından çekilir mi? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

httpsoagtr.comanasayfalogitech-g-g815-…yelerini-duyurdu ‎

Logitech G, G815 ve G915 Mekanik Oyun Klavyelerini Duyurdu!

The Sinking City İncelemesi