in , ,

ÜzgünÜzgün

Japonya’da Square Enix’e Tehdit Mesajı Gönderen 40 Yaşındaki Adam Tutuklandı!

Tokyo merkezli Japon video oyun geliştirici ve yayıncı şirketi Square Enix, 40 yaşındaki bir adamın tehdit mesajı ile karşı karşıya kaldı. Oynadığı bir mobil oyun sonucu sinirlenen adam, Square Enix’e  tehdit mesajı gönderdi. Adam 18 Temmuz 2019’da gerçekleşen Kyoto Animation Kundaklaması’na da gönderme yaptı. Polisler tarafından yakalanan adam tutuklandı.

Gerek oyun gerek internet yayını şirketleri olsun, bu tür şirketlerin neredeyse hepsi tehdit mesajları ile karşı karşıya kalıyor. Bu tehditlerden birisi de ünlü video oyun geliştirici ve yayıncı şirketi Square Enix’e geldi. İddiaya göre ismi belirtilmeyen 40 yaşında Japonya’da yaşayan bir adam, yine ismi belirtilmeyen mobil oyunda kaybettği için sinirlendi. Durum üzerine adam Square Enix’e forumlar üzerinden tehdit mesajı gönderdi. Adamın mesajı ise şu şekilde:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Marvel's Avengers Yeni Nesil İçin 2021 Yılına Ertelendi!

”O iğrenç oyununuza yatırdığım parayı bana geri verin. Kyoto Animation vakasının tekrar yaşanmasını mı istiyorsunuz?”

KYOTO ANIMATION KUNDAKLAMASI NASIL OLDU?

18 Temmuz 2019 Perşembe sabah saatlerinde Kyoto Animation adlı animasyon stüdyosunda yangın çıktı. Bir adam binanın içine tanımlanamayan bir sıvı dökerek ateşe verdi ve bunu yapmadan önce ”Ölün!” diye bağırdı. Binanın içinde 70 kişi bulunuyordu ve bunlardan  33 kişi hayatını kaybetti ve geri kalanı yaralandı. Ölüm sayısı daha sonra 35’e çıktı. Bu kundaklama Japonya’da büyük üzüntü yarattı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  NieR Reincarnation İçin İlk Oynanış Videosu Paylaşıldı!

”OYUNDA KAYBETTİĞİM İÇİN SİNİRLENMİŞTİM”

Adamın polise verdiği ifadede ”Oyunda kaybettiğim için sinirlenmiştim, bu yüzden o mesajı yolladım.” dedi. Polis adamın evini Kyoto Animation Kundaklaması ile bir bağlantısı olup olmadığını belirlemek için iyice araştırdı ve bağlantı bulamadı. Square Enix olayla ilgili bir açıklama henüz yapmadı.

Ücretsiz Oyun: GNOG Ücretsiz Oldu!

Bayram Harçlığıyla İnternet Kafede Oynamalık 10 Oyun!