in , , ,

Microsoft’tan Yeni Patent! Taşınabilir Konsol mu Geliyor?

Yeni patent neyin habercisi?

Teknoloji devi Microsoft‘un oyun konsolu Xbox markasını ilgilendirebilecek yeni bir patent dosyaladığı açıklandı. Geçtiğimiz Temmuz ayında dosyalanan patent, akıllı telefonlarımızı taşınabilir bir konsola dönüştürebilecek bir cihaz üzerinde çalışıldığını gösteriyor olabilir.

Geçtğimiz Temmuz ayında Microsoft’un dosyaladığı patentin içeriğinde aslında takıp çıkarılabilir bir modül için şarj aleti tasarımı bulunuyor. Patentin orijinal resminde Xbox adı geçmese de X logosunu rahatlıkla görebiliyoruz. Patentin resmine baktığımızda, dahili hoparlörler, jak girişleri ve kablosuz kulaklık desteğini görüyoruz. Yanko Design‘ın tasarımcılarından Sarang Sheth‘in üretilecek cihaz için temsili bir tasarım çıkardı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL Dünya Şampiyonası'nda Yarı Finaller Başlıyor!

Nintendo Switch‘in tasarımına oldukça andıran bu yeni tasarıma göre akıllı telefonlarımızı cihazın içine yerleştirip taşınabilir bir konsol oluşturmak hedefleniyor. Tasarımın üstünde Xbox Cloud yazısını da görüyoruz. Bu patent eğer böyle bir cihazın üretilmesi için dosyalandıysa xCloud desteği ile birlikte bulut servis sistemine bağlı olarak oyunları rahatlıkla oynamak mümkün olacaktır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Alan Wake 1.5 Yıl Sonra Tekrar Steam'de!

Şu an Microsoft’tan resmi bir cihaz açıklaması yok. İlerleyen günlerde yeni açıklamalar gelebilir ve işin aslını tam olarak öğrenebiliriz. Gerçekten böyle bir cihaz üzerinde çalışılıyorsa Project Scarlett ile birlikte Xbox markasının geleceği için büyük adımlardan biri daha atılmış olacaktır.

Siz Microsoft’un yeni patenti ve ortaya çıkan temsili tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Taşınabilir Xbox’unuz olsun ister miydiniz? Değerli görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. İşte karşınızda tasarımın tüm özelliklerini açıklayan fotoğraf:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Need for Speed Oyunu İçin Geri Sayım Başlatıldı!

VFŞL Play-Off Aşaması Başlıyor!