in ,

Netflix RTÜK’e Başvuru Yapmadı Açıklaması! Türkiye’den Çekiliyor mu?

Yeni İnternet Yönetmeliği sonrası yayın platformlarından ücretli lisans başvurusu isteyen RTÜK‘ün başvuru listesinde Netflix‘in olmadığı fark edildi. 1 Eylül Pazar günü sonlanan lisans başvurusunu yapmayan Netflix, acaba Türkiye’den çekiliyor mu?

Geçtiğimiz haftalarda büyük bir iddia gündeme gelmişti. Jared Wall adlı fenomen Twitter kullanıcısı kaynaklarının Netflix’in Eylül ayında Türkiye’den çekileceğini belirttiğini söylemişti. Bunun üzerine Uğur Taşdemir‘den bu iddianın gerçek olabileceği yönünde bir açıklama gelmesine rağmen eski Hürriyet Washington temsilcisi Cansu Çamlıbel, henüz böyle bir karar olmadığını bizlere açıklamıştı. Detayların bulunduğu iddia haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  RTÜK Başkanından Netflix İle Alakalı Açıklama Geldi!

İDDİA GERÇEK Mİ OLUYOR?

Bu yankı uyandıran iddianın üstüne Netflix abonelerini korkutan bir haber geldi. RTÜK’ün ücretli lisans başvurusu için sunduğu 3 günlük süre, 30 Ağustos itibariyle başlayıp 1 Eylül Pazar günü sonlandı. Başvuruyu yapan 320 şirket oldu. Bu şirketlerin arasında Netflix Türkiye’nin olmadığı açıklandı. Yaman Akdeniz Twitter hesabından bu bilgileri paylaştı ve ”Netflix kuvvetle muhtemel bugün Türkiye pazarından çıkacağını açıklayacak” dedi. Başvuru yapılmaması iddianın tutuyor olduğunun bir göstergesi mi hep birlikte öğreneceğiz.

ABD İLE EŞ ZAMANLI AÇIKLAMA YAPILACAK!

Netflix, ABD ile eş zamanlı olarak bugün öğleden sonra eş zamanlı bir açıklama yapacak. Bu açıklamanın ardından Türkiye’den çekilme kararının olup olmayacağını öğreneceğiz. Açıklama sonrası gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://oagtr.com/anasayfa/xpg-dunyanin-ilk…2019da-tanitacak/

XPG Dünyanın ilk 4D Gaming Faresini IFA 2019’da Tanıtacak

RTÜK Başkanından Netflix İle Alakalı Açıklama Geldi!