in ,

Netflix’ten Beklenen Açıklama Geldi!

Yeni İnternet Yönetmeliği kapsamında ücretli lisans ve denetim talep eden RTÜK, başvurularını 1 Eylül’de bitirmişti. Bunun üzerine Twitter üzerinden yapılan bir açıklamada Netflix Türkiye‘nin RTÜK’e lisans için başvurmadığını ve muhtemelen çekileceği söylenmişti. Bunun üzerine RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin bu açıklamanın yalan olduğunu ve Netflix dahil 600’ün üzerinde kuruluştan lisans başvurusu aldıkların belirtmişti. Bu çekilme söylentilerinin ardından Netflix’in açıklaması merakla beklenmeye başlamıştı. Beklenen o açıklama Netflix sözcüsü tarafından geldi.

EBEVEYN KONTROLLERİNİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ!

Yeni düzenlemenin gerektirdiği lisans başvuru sürecini başlattıklarını belirten Netflix, Türkiye’de 1.5 milyon üyeye sahip olduklarını bu nedenle yatırımlarını arttırmaya devam edeceklerini, sundukları ebeveyn kontrollerini de daha da güçlendireceklerini açıkladı. Bu açıklama sonrası Netflix’in RTÜK denetiminde ülkemizde devam edeceğini ve herhangi bir çekilme durumu olmadığı kesin bir şekilde söylemek mümkün. İşte Netflix sözcüsünün açıklaması:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Pubg Xbox One'da 4 Milyon Oyuncuya Ulaştı!

“İnternet yayınlarına yönelik getirilen yeni düzenlemenin gerektirdiği üzere lisans başvuru sürecimizi başlattık. Türkiye’de sayıları gittikçe artan 1,5 milyon üyeye sahibiz. Üyelerimizin dünyanın dört bir yanından sunduğumuz zengin içerik çeşitliliğine ve Türkiye’den dünyaya taşıdığımız yerel hikayelere değer verdiğine inanıyoruz. Bu nedenle bir yandan Türkiye’deki yatırımlarımızı artırmaya devam ediyor, diğer yandan da sunduğumuz ebeveyn kontrollerini daha da güçlendirecek adımlar atmak üzere yetkililerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Hedefimiz, üyelerimizin tercih ettikleri içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlarken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden etkin bir şekilde koruyabilmek.

Netflix’ten beklenen açıklama bu şekilde. Netflix Türkiye ve RTÜK ile alakalı yeni gelişmeleri sitemizde güncel olarak takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RTÜK Başkanından Netflix İle Alakalı Açıklama Geldi!

https://oagtr.com/anasayfa/windows-10-dosya…urtulabilirsiniz/

Windows 10 Dosya İsmi Kısıtlamasından Nasıl Kurtulabilirsiniz?