in , ,

LOLLOL HARİKAHARİKA

PUBG Bir Kez Daha Yasaklandı!

PUBG yasaklanmaya devam ediyor!

 

Mobil, konsol ve PC sürümleriyle çeşitliliği arttırıp, milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaya devam eden PUBG, insanları şiddete yönlendirdiği gerekçesiyle şu ana kadar bazı ülkelerde yasaklanmıştı. PUBG, yasaklardan bir türlü kurtulamıyor. PUBG, Ürdün’de de yasaklandı.

23 Mart 2017 yılında tam sürümünü piyasaya süren PUBG, battle royale oyun türü çılgınlığının yayılmasında şüphesiz en büyük isimlerden birisi. İlk çıktığı dönemlerde, gerek yayıncılar gerek içerik üreticileri tarafından oldukça tercih edilen ve oyuncuları kendine çekmeyi başaran oyun birden fazla rekoru da elinde bulunduruyor. En büyük rakibi Fortnite ile birlikte battle royale oyun türünü popülerleştiren PUBG, çıkardığı mobil, konsol ve en son  PC üzerinden sistemi daha kötü olan oyuncular için özel olarak geliştirdiği PUBG Lite ile birlikte oyunculara alternatif platformlar sunarak kendisinde tutmayı başardı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PUBG Güncelleme Notları 1 Ağutos 2018

Oyun popüler oldukça üstündeki ilgi ve yük artıyor elbette. Dünya Sağlık Örgütü‘nün oyun bağımlılığını hastalık olarak kabul etmesinin üzerine, ülkelerin oyunlar üzerine yaptıkları araştırmalar artmaya devam ediyor. Şu ana kadar genellikle Orta Doğu ülkelerinde tamamen yasaklanan oyun, bir kez daha yasaklandı. PC Gamer kaynaklı habere göre Ürdün Telekomünikasyon Düzenleme Komisyonu‘nun aldığı karar göre, PUBG, 6 farklı oyunla birlikte tamamen yasaklandı. Yapılan araştırmaya göre, PUBG’nin tüm yaş grupları için tehlikeli olduğu sonucuna varıldı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Only35'in Yeni Takımı Belli Oldu

DAHA ÖNCE YASAKLANDIĞI ÜLKELER

Irak PUBG ve Fortnite’ın toplumsal ve ahlaki tehditler oluşturduğu gerekçesiyle Nisan ayında oyunları yasakladı.. Hindistan‘ın Gujurat eyaletinde yasaklandı ve yasağa uymayan üniversite öğrencileri tutuklandı.Çin‘de oyun yasaklanıp yerine daha uygun bir sürümü getirildi. Nepal, bağımlılığı yok etmek ve gençler arasında şiddeti azaltmak adına oyunu resmen yasakladı.

Siz yasaklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gerçekten oyunlar insanları şiddete yöneltiyor mu yoksa bu kararlar yanlış mı? Bu konu hakkında görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Ücretsiz Oyun: Age of Wonders III Ücretsiz Oldu

Call of Duty: Modern Warfare’in 2v2 Gunfight Modu Gösterildi!