in , ,

Resident Evil 3 Hayranlarından HD Mod!

Oyun böyle çok daha güzel gözüküyor.

Japonya merkezli video oyun geliştirici şirketi Capcom tarafından geliştirilen Resident Evil serisinin 3.oyunu Resident Evil 3:Nemesis çıktığı dönemde dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştı. Oyuncular tarafından sevilen oyunun grafikleri, oyunun hayranı olan bir ekip tarafından baştan yapılarak HD hale getirildi. HD mod ile alakalı detaylar haberimizde.

Street Fighter, Resident Evil ve Monster Hunter serilerinden tanıdığımız başarılı video oyun geliştirici şirketi Capcom’un en başarılı serilerinden birisi de elbette Resident Evil. Zombilerle, garip yaratıklarla bizlere korku ve gerilim hissini aksiyon, bulmaca öğeleri ile birlikte sunan serinin 3.oyunu Nemesis’in de bu öğeleri içinde başarılı bir şekilde barındırdığını söylemek mümkün. Üstteki fotoğrafta gördüğünüz Nemesis adlı korkunç yaratıkla korku dolu anlar yaşıyoruz. Resident Evil’in 7.oyunda ki tarz değişikliği çoğu oyuncu tarafından kabul edilse de Capcom, eskiyi seven oyuncuları unutmayıp bir sonraki oyunu Resident Evil 2: Remake yaparak gönüllere taht kurmayı başardı. Resident Evil 2: Remake’in ardından hayranları Resident Evil 3 için beklemeye koyuldu ancak bir hamle göremedik maalesef. Bunun üzerine oyunun hayranı olan bir grup, oyunun grafiklerini baştan aşağı HD hale getirmeye yönelik bir proje başlattı ve o projenin 1.0 versiyonu şu an çıktı.Tüm fotoğraf ve açıklamar için buraya tıklayıp grubun sitesine ulaşabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Resident Evil 8: Village Duyuruldu!

Üstteki fotoğrafta görüldüğü üzere oldukça başarılı bir mod olmuş gibi duruyor. Tüm oyunun baştan aşağı bu şekilde HD yapılması günümüzde oyunu önceden oynayamamış oyunculara büyük bir fırsat yaratıyor. Modu yapan grup Resident Evil Seamless HD Project ekibi(RESHDP). Bu ekip Resident Evil 2’nin de HD modunu zamanında yapmış bir grup. Resident Evil 3: Nemesis’in Remake’i olmadıkça, en iyi alternatif şu an bu gibi duruyor. Grup, gerek oyun içi metinlerini, gerek karakter portrelerini, arka plan çözünürlüklerini, tabelaları kısacası oyunun içinde grafiğe dair her türlü detayı HD hale getirerek Resident Evil 3’ü günümüzde daha rahat oynayabilmemizi sağlıyor. Ayrıca bu mod, düşük çözünürlüklerde bile kesiklikleri giderecek bir FMV paketini de içinde barındırıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Resident Evil Resistance Betası PC Ve PS4 Platformlarında Ertelendi!

Modu çalıştırmak için Resident Evil 3:Nemesis’in emulated sürümüne ihtiyacınız var. Bir emülatör ve ISO dosyası ile birlikte bu modu çalıştırmak mümkün. Mod büyük bir ilgi toplarsa, Capcom‘un ilgisini çekip Remake çalışmalarına zemin hazırlayabilir.

Siz bu mod hakkındane düşünüyorsunuz? Sizce başarılı mı? Capcom’un Resident Evil 3’ün Remake’ini çıkarması gerekiyor mu? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. İşte grubun yaptığı HD modun youtube videosu:

Gears of War 5 Tüm Tütün ve Sigara Referanslarından Arındı!

Netflix Türkiye’den Sadettin Teksoy’lu Yeni Stranger Things Tanıtımı!