in ,

HARİKAHARİKA

RTÜK Başkanından Netflix İle Alakalı Açıklama Geldi!

RTÜK‘ün yeni İnternet Yönetmeliğini açıklaması sonrası ücretli lisans başvuruları 30 Ağustos itibariyle başlayıp 1 Eylül Pazar günü sona erdi. Yapılan açıklamalara göre Netflix Türkiye‘nin başvuru yapmadığı söylendi. Bunların üzerine Netflix Türkiye‘nin açıklaması beklenirken RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, resmi Twitter hesabından açıklama yaptı.

EBUBEKİR ŞAHİN: 600’ÜN ÜZERİNDE KURULUŞTAN LİSANS VE İZİN BAŞVURUSU ALDIK!

Resmi Twitter hesabından lisans başvuruları hakkında açıklama yapan Ebubekir Şahin, Netflix’in de aralarında bulunduğu Blu TV, Puhu TV gibi sektörde etkili yayıncılar da dahil 600’ün üzerinde kuruluştan lisans ve izin başvurusunun geldiğini açıkladı. Bu açıklama sonrası Netflix’in Türkiye’den çekilme ihtimali kalmadı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  İDDİA: Netflix Önümüzdeki Ay Türkiye'den Çekilecek

EBUBEKİR ŞAHİN: YALAN YANLIŞ BİLGİLERE İTİBAR ETMEYİN. HER ŞEY YOLUNDA SAKİN OLUN!

Bu sabah Yaman Akdeniz’in yaptığı açıklamaya Ebubekir Şahin’den tepki geldi. Twitter hesabından ayrıca açıklama yapan Şahin, Az sabretseydiniz keşke. Yalan yanlış bilgilere itibar etmeyin artık. Kamuoyuna da yanlış bilgi vermeyin. Her şey yolunda sakin olun.” ifadelerinde bulundu.

Netflix artık Türkiye’de RTÜK denetiminde yayın hayatına ve abonelik almaya aynı şekilde devam edecek. RTÜK’ün Netflix üzerinde tam olarak nasıl bir denetim yapacağı ise şu an belli değil. Kullanıcıların en çok korktukları içeriğin izlenemeyecek derecede kısıtlanabileceği oldu. Netflix kullanıcıları, sansür ve benzeri şeyleri istemiyor ancak RTÜK’ten de denetimin içeriği hakkında bir açıklama gelmediğini belirtmek gerek. Netflix Türkiye ile ilgili güncel haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: DashBored Ücretsiz Oldu!

YORUMLAR

Bir Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Netflix RTÜK’e Başvuru Yapmadı Açıklaması! Türkiye’den Çekiliyor mu?

Netflix’ten Beklenen Açıklama Geldi!