in

Türkiye, Bölgesinde En Hareketli Oyun Pazarına Sahip!

Oldukça yüksek oranda genç nüfusa sahip ülkelerden birinde yaşıyoruz aslında. Belki de bizim kadar genç nüfusa sahip başka ülke yoktur, bilemeyeceğim. Diğer taraftan şöyle de bir şey var ki, genç nüfusu en etkisiz kullanan ülkelerden biriyiz. Ancak artık akıllanıyoruz gibi gözüküyor.

Türkiye, 2018’de yıllık oyun gelirlerini yüzde 15 artırarak 880 milyon dolara çıkaracak. Bu işte en önemli merkez de Gaming İstanbul fuarı olacak. Gaming İstanbul 1-4 Şubat tarihleri arasında Harbiye Kongre Merkezinde düzenlenecek.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Başlayanlar İçin Bannerlord Taktikleri

Tüm dünyada büyük bir sermayeye ulaşan oyun sektöründe Türkiye; Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgeleri içinde yıllık %24,7 büyüme oranıyla en hareketli oyun pazarlarından birine sahip. Buna istinaden Gaming İstanbul Direktörü Cevher Eryürek konuyla ilgili, “Türkiye oyun pazarının büyüklüğü 2017’de 750 milyon doları aştı. 2018’de ise yüzde 15 büyüme ile 880 milyon dolara çıkacağını öngörüyoruz. Türkiye’de oyuna yönelik ciddi bir ilgi var. Üstelik bu ilgi sadece oyun başında geçen zamanla kısıtlı değil, global piyasalarda başarılı oyunlar da üretiyoruz.” dedi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dying Light'a 10 Ücretsiz DLC Ve Dahası Gelecek!

Büyük firmaların ülkemizde yavaş yavaş oyun alanında işler yaptığı, Türk yapımı oyunların bazılarının dünyada büyük oyunculara ulaştığı görülüyor. Peki siz Türkiye oyun pazarı hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce gelişmekte miyiz, olduğumuz yerde mi sayıyoruz?

YORUMLAR

Bir Cevap Yaz
  1. Gelişme oyun piyasasında hatırı sayılır oyun içeriğine sahip olmakla olur. Türkiye halihazırda sadece tüketici konumunda. İstisnalar kaideyi bozmuyor sonuçta 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANİME İNCELEMELERİ #11 – YAMİ SHİBAİ

Dota 2 ve LoL’ün Birleştiği Bir Mobil Oyun Yapmışlar!