in , ,

UEFA Finalinde Sahaya Giren Youtuber Fester Abdü Arkadaşlarıyla Birlikte Gözaltına Alındı!

Tüm Yaşananlar Haberimizde!

Dün gece Vodafone Park‘ta gerçekleşen UEFA Süper Kupa final maçında İngiliz takımları Liverpool ve Chelsea karşılaştı. Maçın 14.dakikasında Deli Mi Ne? kanalıyla tanıdığımız Fester Abdü sahaya girdi. Olayın ardından yanındaki çekim yapan arkadaşları ile birlikte gözaltına alındı. Olay ve olayın ardından yaşananların detayları haberimizde.

Liverpool ve Chelsea arasında saat 22.00’da Vodafone Park’ta gerçekleşen UEFA Süper Kupa final maçına bir sürü İngiliz ve Türk taraftar katıldı. Katılanlar arasında ünlü Youtuberlar ve içerik üreticileri de vardı. Maçın 14.dakikasında Fester Abdü hızlı bir şekilde sahaya girdi ve koşmaya başladı. Ardından gol sevinci hareketleri yaparak koşmaya devam eden Youtuber, Liverpool kalesine kadar koşmayı başardı ve kalenin önünde görevliler tarafından yakalandı. Hızlıca sahadan çıkarılan Youtuber Türk vatandaşları tarafından büyük lince uğradı.

BİR GECEDE 60 BİN ABONE KAYBETTİ

İlk hamlelerden birisi Fester Abdü’nün YouTube kanalı Deli Mi Ne? kanalına abone olan kullanıcıların abonelikten çıkması oldu. Olay üzerine sinirlenen aboneler hızlıca kanaldan aboneliğini kesti. Deli Mi Ne? kanalı bir gecede yaklaşık 60 Bin abone kaybetti.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Blizzard 2019'da Birden Fazla Diablo Oyunu Geleceğini Açıkladı!

#DeliMiNeSanaYakışmadı #10MilyonTLCezaVerilsin HASHTAGLERİ TT OLDU

Youtube hamlesi sonrası twitter üzerinden kızgınlıklarını dile getirenler, #DeliMiNeSanaYakısmadı ve #10MilyonTLCezaVerilsin hashtaglerini oluşturdu. Kısa süre içerisinde hashtagler TT(Trend Topic) oldu.

O ANLARI ARKADAŞLARI TARAFINDAN KAYDEDİLDİ!

Fester Abdü ile maça gelen arkadaşlarından bazıları Youtuber sahaya atlarken görüntü alarak Instagram hikayelerinde paylaştı. Maçı izlerken yan yana bulunduğu Youtuber arkadaşı Emre Durmuş bu görüntüleri kaydedenlerden biri. Yol Günlükleri blogu ve Emre Durmuş adlı kişisel YouTube kanalı ile 1 Milyondan fazla takipçisi olan Emre Durmuş o anları kaydederek Instagram hikayesinde paylaştı. O sırada yakınında bulunan arkadaşlarından biri ise Unlost kullanıcı adı ile tanınan Cantuğ Özsoydu. O da görüntü alanlar arasındaydı. Yakınında bulunan birkaç tane daha arkadaşı bu anlara yakından şahitlik yaptı ve sosyal medyada paylaşımlar yaptı.

ARKADAŞLARIYLA BİRLİKTE GÖZALTINA ALINDI!

O sırada yakınında bulunan ve çekim yapan arkadaşlarıyla birlikte bugün Beşiktaş polisi tarafından gözaltına alınan Fester Abdü’nün yanında ünlü Youtuber Furkan Yaman, ünlü Twitch yayıncısı Unlost kullanıcı adıyla tanıdığımız Cantuğ Özsoy ve ünlü Youtuber ve Blogger Emre Durmuş vardı. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra ”Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun” kapsamında Çağlayan İstanbul Adalet Sarayına sevk edildiler.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mortal Kombat Filminin Oyuncuları Netleşiyor!

”ÇOK HEYECANLANDIM, BİR ANDA SAHAYA ATLADIM VE GOL SEVİNCİ HAREKETİ YAPTIM.”

Gerçek adı Ali Abdüsselam Yılmaz olan Youtuber, ilk ifadesinde ”Çok heyecanlandım, bir anda sahaya atladım ve gol sevinci hareketi yaptım” dedi.

Fester Abdü’ye tepkiler çığ gibi büyüyor. Diğer Youtuberlar ve Twitch yayıncıları tarafından büyük tepki toplayan Youtuber, Twitter üzerinde hala popüler durumda. Çoğu kişiye göre, takipçi kazanmak uğruna yaptığı saygısızlık sonucu Türkiye’ye uluslararası futbol organizasyonlarında büyük bir hasar verdi. Son gelen bilgilere göre Fester Abdü ve arkadaşları yurtdışı yasağı ile birlikte serbest bırakıldılar.

Siz 4.5 Milyon takipçisi olan Fester Abdü’nün yaptığı bu hareket hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bunu ne için yaptı? Gözaltına alınan diğer Youtuberlar bunu hak ediyor muydu? Olaylar hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. İşte yaşanan olayları içeren fotoğraflar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

90’lı Yıllardan Kopma Bomb Royale İncelemesi

Ücretsiz Oyun: 90TL Değerindeki Mutant Year Zero: Road to Eden Ücretsiz Oldu!