in , ,

Yeni Dragon Age’in Baş Yapımcısı BioWare İle Yollarını Ayırdı!

Yeni çıkacak Dragon Age oyununun baş yapımcılığını üstlenen Fernando Melo, 12 yıl boyunca çalıştığı Kanadalı video oyun geliştirici şirketi BioWare ile yollarını ayırdı. Bu üzücü haberi resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile bizlere verdi.

BioWare, 1995 yılında kurulmuş Kanadalı bir video oyun geliştirici şirketi. Kendilerini Star Wars‘ın bazı oyunlarında, Mass Effect serisinden, önemli serileri olan Dragon Age‘den ve son çıkardıkları Anthem oyunundan tanıyoruz. Şirket, yeni Dragon Age oyununu 2018’in sonlarında yayıncı Electronic Arts ile birlikte resmi olarak duyurmuştu. Serinin hayranları tarafından beklenen oyunun baş yapımcılığını Fernando Melo üstleniyordu. Yayınlanan fragman ile birlikte iyice heyecanlanan hayranlar büyük bir bekleyişe koyulmuştu. Üzücü haberi Fernando Melo resmi Twitter hesabından verdi. 12 yıl boyunca çalıştığı BioWare ile yollarını ayırdığını ve son gününü geçirdiğini açıkladı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Anthem'e Yeni Güncelleme!

FERNANDO MELO BİOWARE’DE NELER YAPTI?

Fernando Melo, Dragon Age 2 ve Dragon Age: Origins oyunlarında üst düzey yapımcı görevini üstlendi. Mass Effect: Andromeda‘da büyük emekleri mevcut. BioWare’e oldukça fazla şey katan Fernando Melo en son duyurulan yeni Dragon Age oyunun baş yapımcı görevini üstleniyordu. 12 yıl boyunca çalıştığı şirketten bugün itibariyle yollarını ayırdı.  İşte Son gününü dün geçiren Fernando Melo’nun Twitter gönderisi:

ANTHEM’İN BAŞ YAPIMCISI DA AYRILMIŞTI!

Geçtiğimiz günlerde de Anthem’in baş yapımcılığını üstlenen Ben Irwın ekipten ayrılmıştı. Star Wars: The Old Republic‘in geliştirme sürecinde de görev alan Ben Irwın 8 yılın ardından BİoWare ile yollarını 3 gün önce ayırmıştı. Yeni bir şirkette daha iyi bir fırsat bulduğunu açıklayan Ben Irwın, hangi şirkete gittiğini açıklamamıştı. Fernando Melo’nun da gitmesinin BioWare’e ekip anlamında zarar verdiği kesin.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Sonic Oyunu Duyuruldu!

Siz bu ayrılma olayları hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. İşte karşınızda Dragon Age’in yayınlanan fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mortal Kombat Filminin Oyuncuları Netleşiyor!

Halo Infinite’in Kreatif Direktörü Tim Longo 345 Industries’ten Ayrıldı!