in ,

Günümüz Telefonlar Yapay Zeka İle Değişiyor, Zeki Telefonlar!

Teknoloji diyecek olursak gündelik hayatımızdaki en bariz örneği olarak aklımıza ilk önce cep telefonlarımız geliyor. Daha yakın zamanda yaygınlaşan akıllı telefonlar kısa sürede büyük gelişme gösterdi, teknoloji de genel olarak geri kalmadı tabii. Yapay zeka kavramı daha sık gündeme gelmeye başladı.

Yapay zekanın teknoloji sektöründe birçok alanda hayatımıza girmesiyle birlikte, akıllı cihaz pazarında yaşanan rekabet de farklı bir boyuta taşındı. Teknolojinin gelişimi ve tüketici beklentisine paralel olarak dijital dönüşümü destekleyen Huawei, yeni nesil cihazlarda yakaladığı pazar payı başarısını “zeki telefonlar” ile artıracak. “Zeki telefon” tanımıyla akıllı telefon bölümünün ötesine geçmeyi planlayan Huawei, yeni nesil cihazlarına kattığı yenilikçi özellikleri sayesinde yapay zeka alanındaki başarısına da somut örnekler kazandıracak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Netflix'e The Division Filmi Geliyor!

Dijital bilgi çağında, her an yanımızda olan akıllı telefonlar geleneksel bir bilgisayarın neredeyse tüm işlevlerini yerine getirebilir hale geldi. Zeka ve etkileşimdeki gelişmeler, akıllı telefon endüstrisindeki dönüşümü yönlendiren iki merkezi güç haline geleceği öngörülüyor. Etkileşim araçları, yapay zeka teknolojisini doğrudan gerçek hayat senaryolarında “kullanılabilir” hale getirmenin merkezinde yer alıyor. Yapay zeka destekli cihazların derin anlama, proaktif hizmet kapasitesi ve hayat boyu öğrenme özellikleri bu konuda ön plana çıkıyor.

Düşün ki, cihazın seni derin duygularına kadar anlıyor…

Günümüzde kullanıcılar, birden fazla akıllı cihaz kullanıyor. Sayısal asistanların kullanıcıların gereksinimlerini ve tercihlerini anlaması, cihazlar arasındaki etkileşimleri kontrol etmeye ve yönetmeye yardımcı olabilmesi oldukça önemli bir hale geldi. Bununla beraber yapay zeka kullanıcıları derinlemesine anlayabilme özelliği oldukça ön plana çıktı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ailenin Devi Geldi: Karşınızda Huawei Mate 20 X

Yapay zeka ile birlikte cihazlar reaktif olmaktan proaktif olmaya geçiyor. Böylelikle yapay zeka entegrasyonu bulunan cihazlar proaktif olarak kullanıcıların neye ihtiyaç duyduğunu keşfedebilirken, istediklerini proaktif hizmet konumu olarak bilinen sadece tek bir adımda yapmalarını sağlayabiliyor.

Son olarak, yapay zeka destekli cihazlar, tek aşamalı öğrenme yerine sürekli bir öğrenme sürecinde olarak kullanıcı senaryolarındaki değişikliklere uyum sağlayarak görevleri tamamlamak için en uygun yaklaşımı bulabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

XBOX One X Türkiye’de!

CS:GO 21 Ekim 2017 güncellemesi