in ,

LOLLOL VAY BEVAY BE ÜzgünÜzgün WTFWTF HARİKAHARİKA

Hakan: Muhafız 4. Sezon Teorisi SPOİLER!

4. Sezonda Neler Olacak?

Durun tahmin edeyim, Hakan: Muhafız’ın 3. Sezonunu tek sefer de izlediniz ve büyük bir beyin göçü yaşadınız değil mi?

Bende öyle, şimdi fazla yüksek bulutlara uçmadan bazı teorilerden bahsetmemizin zamanı geldi.

https://oagtr.com/anasayfa/hakan-muhafiz-4-…-teorisi-spoiler/

Bu makalede dizi hakkında ciddi Spoiler içermektedir.

Öncelikle 4. sezon teorisine değinmeden öncesinde son sezon hakkında neler düşündüğümüzü masaya yatıralım.

  1. Sezon (Final sahnesi büyük bir heyecan ile 2. sezonu bekletti) eh işte, kıvamında gibi izlettirdi kendisini.
  2. Sezon bana kalırsa tamamen bir fiyasko ve zaman kaybıydı. Bu süreç içerisinde senarist değişikliğine gidildi mi? hiç bilmiyorum açıkçası. Kısaca insanların, 2 sezon sonrasında 3. sezonu izleme gibi bir zorunluluğu yok gibiydi.
  3. Sezonda ise, tamamen farklı bir hikaye çıktı. İlk bölümler biraz sönük gibi kalsa da, sonrasında iyice toparladı kendisini yapım.

2. Sezon’un en önemli konularından birisi olan Virüs bu sezonda tamamen çöpe atılmış bir konuydu, yani 2 bölüm bile sürmeden virüs tamamiyle tedavi edilmiş oldu.

Bir taraftan sizlerde benim gibi düşündüğünüzü hissediyorum.  Dizinin virüs hikayesi Corona virüsü hikayesine ne kadar benziyor değil mi? Aslında tamamen bir tesadüf, çünkü ilk virüs konusunun işlenmesi, kısaca 2. sezon Nisan 2019 tarihinde yayımlanmıştı.

Tabii, İstanbul Sokaklarında Virüs paniğini andıran sahnelerin tam da, Corona Virüsüne denk gelmesi manidar mı bilemiyorum.

3. Sezon her anlamda gerçekten iyiydi. Oyuncular, mekanlar ve hikaye tamamen diğer sezonlara göre çok çok iyiydi.

Şimdi 3. sezonun final sahnelerinde neler olduğuna kısaca bir göz atalım.  Aynı zamanda sizler için hazırladığımız Hakan: Muhafız 3. Sezon İncelemesi Spoilerlı yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

”Vezir’in gerçek hikayesini öğreniyoruz. Ardından panzehirin aslında masum vatandaşları ölümsüz yapan bir karışım olduğunu öğreniyoruz. Anahtar bu amaçta sadece bir parçaymış. Zeynep ve diğer sadıklar dahil İstanbul’un çoğu Hakan’ın üstüne koşarken Hakan anahtarla birlikte suya atlıyor ve birden 1459 yılındaki ilk Muhafız’ın vücuduna giriyor. Zamanda yolculuk olayı gerçek oluyor ve 3. sezon sonlanıyor. Gelecek sezonda 1459 yılından itibaren olan olayları konu olarak görebilmemiz muhtemel.”

https://oagtr.com/anasayfa/hakan-muhafiz-4-…-teorisi-spoiler/

Teori!

Şimdi teorimize hemen geçebiliriz, fakat bununla ilgili sıralamayı sayısal olarak numaralandırıyoruz.

Hakan’ın Ölümden Dönmesi!

1 – Sıralama da, Gömlek ve Hançer’İn tekrardan güç kazanması için Muhafız’ın yani Hakan’ın ölüp tekrar canlanması gerekiyor, böylelikle muhafız görevi başkasına geçecek ve Gömlek ve Hançer gücünü tekrar geri kazanacak.  Hakan bunu tamamiyle bir fırsata dönüştürüyor ve bu durumda bir boşluktan faydalanarak, önce ölüyor ve sonrasında gömleği bug’a sokarak tekrardan ölümden dönüyor ve gömlek gücünü geri kazanıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Esporcular, 19 Mayıs E-spor Gençlik Kupası'nda Buluşuyor!

Bu esnada teoriye göre, ölen kişi Hakan, fakat geri dönen kişi ruh olarak hakan değil, Hakan’ın atası olan Akıncı Harun Bey olması muhtemel.

Bunun nedeni ise; Hakan ölümden döndükten sonrasında ekip tartışırken, Hakan salona geçip bir masa başında sessizce bir şey düşünüyor ve ortasında olup bitene anlam vermeye çalışarak, kimseye haber vermeden, Vezir’in yanına gitmesi, onu çok sevdiğini ve bu sevginin gerçek olduğunu dile getiriyor vezir ise ”Bir Muhafıza ve Sözüne asla inanmam” diyerek, anahtarı objeye yerleştirmişti.

1460 Vezir’in Akıncı Harun Bey’e deliler gibi aşık haldeyken, sarılırken Harun’un Vezir’i Öldürmesi!

2 – Bu esnada gerçek olan ciddi bir aşk var ortada ve Akıncı Harun Bey, tepki vermeden soğuk kanlı bir şekilde hançerlemesi gözlerden de kaçmıyor. Kısaca böyle bir aşkın temelinde Akıncı Harun Bey’inde ciddi bir manada sevgi göstermesi gerekiyor.

Kısaca muhtemelen bu sahnedeki kişi Hakan’ın kendisi, ilk sayısal teoride öldüğünü ve geri döndüğünden bahsetmiştik, Hakan Orada ölürken, burada canlanıyor ve Akıncı Harun Bey’in yerine geçiyor, Vezir’e karşı soğukkanlı olmasının sebebi de gelecekti ona yaptığı şeyler olarak nitelendirebiliriz.

1459 Vezir ve Akıncı Harun Bey, Kız Kulesi Civarlarında Deniz Sefa Yapıyor!

3 – Vezir ve Akıncı Harun Bey, aşklarını dolu dizgin yaşıyorlar. İkisi de deli divane aşıklar. Vezir ona ”Kalbim” Akıncı Harun Bey ise ”Kalbim” olarak birbirlerine hitap ediyorlar. Yani nasıl bir ilişki olduğu açıkça ortada.

Bu sırada Akıncı Harun Bey, Kız Kulesi yakınlarında Vezir ile deniz de vakit geçiriyor ve yüzüyordu. Büyük bir dalga içerisinde kalan Akıncı Harun Bey, bu dalgadan sonrasında denizden çıktığında, ”Nerdeyim ben?” diyerek Vezir’e tepki verdi. Bu sırada  Vezir, ”Kalbim demek yok mu” dedi.

Akıncı Harun Bey’in denizden çıktığında ilk dediği cümleden şunu anlıyoruz, Hakan anahtarla birlikte suya atlıyor ve birden 1459 yılındaki ilk Muhafız’ın vücuduna giriyor.

Kısaca vücutlar değişti ve ruh tam tersi olarak Akıncı Harun Bey’in ruhu Hakan’ın vücuduna Hakan’ın ruhu ise Harun’un vücuduna aktarıldı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Blair Witch Epic Store’da Ücretsiz Oldu!

Bu işlem sadece 3 bağlantı öncesinde yani Vezir’in ölümünden önce gerçekleşiyor ve ilk bağlantısında onu çok sevdiğini ve gerçek olduğunu dile getirmesiyle, o an o kişinin Hakan değil de, Harun olduğu kesinleşiyor.

Bu ayrıntı sonrasında 3 bağlantıda Vezir’i 1460’ta bıçaklayan Hakan olduğunu anlayabiliyoruz, çünkü Harun’un vücuduna Hakan 1459’da giriyor, yani çok çok öncesinde, böylelikle her şey geçmişte Harun’un vücudunda Hakan’ın ruhu ve düşünceleri ile şekilleniyor.

Hakan’ın anahtarı alıp suya atlaması 4. sezondan bir flashback olabilir çünkü bu teori doğruysa Harun bey, kendi zamanına geri dönebilmek için suya atlamış olabilir veya olmayabilir.

Belki de Hakan’ın vücuduna öldükten sonrasında, Harun dahil oldu ve Hakan öldü sanılırken Geçmişe, Harun ise o sırada geleceğe geldi.

Buna ek olarak, Hakan’ın ölümü ve tekrar canlanması esnasında geçen süreç farklı bir zaman diliminde yıllar da olabilir, yani çok kısa bir sürede yıllarca süre geçirebilir ve geri dönebilir.

Ne olursa olsun, 4. sezonda Osmanlı dönemindeki İstanbul’u sık sık ziyaret edeceğiz gibi görünüyor.

Ayasofya, Rüya ve Kendisini Terörist Gibi Lanse etmeye Çalışan Faysal!

Sezonda bulunan gariplikler, ölümsüzler canlanırken, 7. kişi yani ölümsüzlerin lideri olan Vezir’in 2. sezonda hiç bahsedilmemesi ve 3. sezonda bahsedilmesi çok garip geldi bana açıkçası.

Bütün ölümsüzlerin 2. sezon boyunca, hiç mi aklına gelmez, ‘bizden 1 kişi yani liderimiz eksik o nerede?’ diye

Sahi, Faysal’ımızın bir Ayasofya sevdası vardı, ne oldu o? Kısaca unutuldu gitti. Geri dönülmesi gerekiyor mu, bana kalırsa evet.

Özellikle tarihi mekanlar da tekrar gizemler barındırması gerekiyor dizinin.  Ayasofya’nın pek çok gizemi ve gizli tünelleri var. Bunlar diziye eklenebilir.

Bir garip kısmı daha dile getirelim, Rüya’nın ölü sonrasında Faysal Büyük bir yas sürecine girer. Faysal, Rüya’yı gizli bir tarihi bir yapının içerisinde bir lahite defneder, bu esnada aynı lahite Faysal’da girer ve uzun bir süre içerisinde Rüya’nın yanında uyur.

Ne gariptir ki, vezir bu yeri anında bulur ve Faysal’ı yas sürecini bırakmasını ve savaşması gerektiğini söyler ve bu yerin neresi olduğu da lanse edilmez basit bir mekanmış gibi gösterilir. Bu sahneden sonrasında Faysal’ı Sakallı ve Terörist gibi gösteren Matrix paltosunu andıran paltosuyla giyinen birisi buluruz.

YORUMLAR

Bir Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni ve ÜCRETSİZ Call of Duty Oyunu Call of Duty: Warzone Duyuruldu!

VFŞL Seyircisiz Oynanacak!