in , ,

Hideo Kojima Yeni Bir Korku Oyunu Yapmayı Düşünüyor!

Video oyun tarihinin en korkunç oyunlarından birisi mi geliyor acaba?

Japon video oyun tasarımcısı, yönetmen, yazar ve yapımcı Hideo Kojima, oyun sektöründe günümüzde oldukça popüler bir isim. Konami‘den ayrıldıktan sonra kendi açtığı şirketi Kojima Productions tarafından geliştirilen Death Stranding, yakın zamanda piyasaya sürüldü ve büyük ilgi gördü. Kojima’nın korku oyunlarıyla alakalı ilgi çeken bir geçmişi var. Silent Hill P.T. adlı oyun ile korku temalı oyunları konusunda ses getiren Kojima, sonrasında Silent Hill‘i iptal etmişti ve hayranlarını üzmüştü. Kojima’nın yaptığı yeni paylaşım, yeni bir korku oyunu yapmak istediğini bizlere belirtiyor. Detaylar haberimizde.

Hideo Kojima, Silent Hill P.T.’nin iptal edilişinden sonra uzun süre korku oyunu geliştirmek istemediğini açıklamıştı. Bu fikri uzun bir süre devam etti Günümüze geldiğimizde ise yapılan röportajlarda Kojima’nın aslında bir gün tekrar korku oyunu yapmak istediğini açıklamıştı. Twitter hesabından son günlerde yaptığı paylaşım ise bu fikri doğruluyor. Kojima’nın Twitter hesabından yaptığı açıklama ise şu şekilde:

”En korkunç korku oyununu yapmak için, korku ruhumu uyandırmak için korku filmleri izleyeceğim. Tayland yapımı The Eye filmi, P.T’yi yaparken kiraladığım ancak çok korkunç olduğu için bitiremediğim bir film. Paket korkunçtu bu yüzden sadece disk aldım. İzlemeyi bitirebilecek miyim?”

Bu açıklama sonrası Kojima’nın yeni bir korku oyunu yapmayı istediğini doğrulamış olduk ancak tam olarak bir bilgi elimizde mevcut değil. Acaba iptal edilen Silent Hill P.T, tekrar mı yapılacak yoksa yepyeni bir korku oyunu mu göreceğiz? İlerleyen dönemlerde yeni bilgiler edinmek umuduyla beklemeye devam edeceğiz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Death Stranding'i Film İzler Gibi Oynamak: ''Çok Kolay'' Modu!

Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Kojima’nın korku oyunu anlayışı sizce başarılı mı? Değerli görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tesla’nın Cybertruck Aracı Cyberpunk 2077’de Yer Alabilir!

State of Decay 2 2020’nin Başlarında Steam’de!