in ,

Hızlı Tempolu Yerli Bilim Kurgu Oyunu Bob and Prickle’ın Steam Sayfası Açıldı!

Karakterleri ve hızlı tempolu oynanışıyla dikkat çeken Bob and Prickle, bağımsız bir ekip tarafından geliştirilen platform oyunu. Sakar ve birbirine zıt iki karakteri kontrol edeceğimiz B&P, jetpack ile uçarken bolca ateş edeceğimiz eğlenceli oynanış mekanikleriyle farklı bir 2D shooter deneyimi harmanlamış gözüküyor. Ana karakterimiz Bob, göreceli olarak beceriksizlikle anılan biri olmasına rağmen kendine fazlasıyla güvenen eski bir güvenlik görevlisi, plan yapmayı ve kurallara uymayı fazla umursamadığından dolayı işsiz kalmıș bir karakter. Yardımcısı Prickle ise sivri dilli bir kaktüs adam. Bu ikili Lightbul şehrini kurtarmak için bir araya geliyor ve bu tuhaf macera tam da burada başlıyor.

Lightbul şehri sakinleri, NZT isimli şirketinin ürettiği zehir yüzünden ‘Mazlom’ formlara dönüşüyor ve aklını kaybederek saldırganlaşıyor. En başından beri NZT şirketine karşı çıkan Profesör Mellon Elusk, Lightbul’un en zeki insanlarından biri, bu uyuşturucunun etkilerini yok edecek bir panzehir üzerinde çalışıyor. Fakat bunun için yardıma ihtiyacı var, hem Mazlom’lardan DNA örnekleri almak hem de NZT’yi ortadan kaldırmak için yapması gereken tam da her koşulda soğukkanlı olabilmeyi başaran bu ikiliye başvurmak. Çoğu zaman aynı fikirde olamayan ve plana sadık kalamayan bu iki karakter için işler her zaman yolunda gitmeyecek çünkü karşılarındaki düşmanlar bir hayli tehlikleli.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dota 2 İçin Yeni Bir Tanıtım Videosu Yayınlandı!

Bolca fantezi unsuru içeren bir yakın gelecekte geçen B&P, uçan arabaların, son teknoloji drone ve robotların da olduğu bir zaman diliminde bu tuhaf hikayeyi konu alırken, görüntülerden anladığımız kadarıyla hızlı ve renkli bir oynanış vaat ediyor. Oyunda farklı silah ve bomba çeşitlerinin bulunacağı, hem görsel hem de mekaniksel açıdan oyuncuların geniş bir seçenek havuzuna sahip olacağı elimizdeki bilgiler arasında. Ana karakter Bob ve ikincil karakter Prickle arasında geçiş yapılabilecek, iki farklı karakterin kendine özgü oynanış özellikleri bulunacak ve bu özellikler ortak kombolar için kullanılabilecek. Bob ile birbirinden farklı silahları deneyimlerken Prickle yakın dövüş ile düşmanların başına bela olacak. Peki kim bu düşmanlar?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LCS'te Yarı Finalistler Belli!

Oyunda karşı koyacağımız NZT şirketi insanları dönüştürüyor ve kendi için kullanıyor, dönüşen insanlar Mazlom olarak adlandırılıyor ve tehlike saçıyorlar. Tüm bu düzeni kontrol altında tutmak için NZT’nin kendi içinde kurduğu hiyerarşi Mazlom’lardan daha tehlikeli. Sibernetik askerler, drone’lar ve robotlar karşılaşılacak düşmanlardan sadece bir kısmı. Fakat Bob ve Prickle ikilisi bunlara karşı koyabilmek için yeterli teknolojik gelişme ve imkanlara sahip, Mellon Elusk sayesinde silah çeşitliliğinin yanında oynanışı tamamlayan bir diğer unsur, uçan arabalar! Oyunda uçan arabaları kontrol edeceğimiz, camdan sarkarak ateş edebileceğimiz bölümler de bulunacak. Oyunun geçtiği zaman dilimi tüm bu teknolojik çeşitliliğin yanında günümüzden kopuk veya uzak değil.

B&P yaklaşık bir yıldır Crealode Games ekibi tarafından geliştiriliyor ve önümüzdeki yılın ilk çeyreğine PC platformları için yayınlanması planlanıyor. Bu tuhaf ikiliyi takipte kalın!

Steam sayfası: https://store.steampowered.com/app/1124280/Bob_and_Prickle/

Monster Notebook Yeni Sezondaki Hedeflerini Paylaştı!

Hunt: Showdown’ın PC Tam Sürümü Çıkış Yaptı!