in , , ,

Hızlı ve Öfkeli 9’un İlk Fragmanı Yayınlandı! Mini Fragman İncelemesi

Universal Studios tarafından üretilen, araba yarışı ve arabalı aksiyon denince akla gelen ilk film serisi olan Hızlı ve Öfkeli, 2001 yılından bu yana yeni filmlerini çıkarmaya devam ediyor. Ana serinin 9. filmi, kadrodan önemli iki ismi çıkarıp yeni yüzler ve sürpriz isimler ekliyor. Hızlı ve Öfkeli 9 için geçtiğimiz günlerde kısa bir teaser paylaşılıp fragmanın duyurusu yapılmıştı. Merakla beklenen fragman sonunda geldi. Detaylar ve mini inceleme haberimizde.

İlk filmini 2001 yılında çıkarmış ve filmin tanındık yüzü Vin Diesel tarafından ayrıca yapımcılığı üstlenilmiş seri, ilk olarak araba yarışları odaklı olarak çıktı. İlk 4 film ana tema olarak yarışı konu alıyordu ancak seri ilerledikçe yarış dozu azalmaya başladı ve aksiyon kendini göstermeye başladı ancak bu seriyi özel kılan bir şey vardı. Hızlı ve Öfkeli serisi 5.filmden itibaren arabalarla aksiyon temasını ortaya çıkardı. Genelde silahlar ile yapılan aksiyona artık yüksek performans yarış, arazi arabaları ile yapılan özgün aksiyon sekansları dahil olmuş oldu. Serinin 9.filmi de artık yarış temasını ilk fragmandan ön göreceğimiz üzere bırakmış ve tamamen özgün aksiyona yönelmiş.

Filmin kadrosundan çıkarılan iki yüz var. Bunlardan Dwayne Johnson ve Jason Statham. Kendilerini en son bu yaz çıkan Hobbs and Shaw spinoff filminde görmüştük. Hızlı ve Öfkeli serisi 10.filmde sonra erecek ancak spinoff filmler çıkmaya devam edecek. Hobbs and Shaw ile başlayan spinoff macerası ileride de devam edecek ve bu aktörler o projelere bırakılmış olabilir tam olarak bilemiyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hızlı ve Öfkeli 9'da Uzaya Gidilecek!

Fragmanda filmin ana konusu hakkında temel bir bilgi öğreniyoruz ve sürpriz bir konuğumuz da var. Öncelikle kadroya yeni eklenen John Cena’yı tanıyoruz. John Cena‘nın kötü karakter olacağını zaten biliyorduk ancak hikayesi hakkında en ufak fikrimiz yoktu. John Cena, Jacob adlı bir karakteri oynuyor ve bu karakter Dom‘un erkek kardeşi. Bir hırsız, suikastçi ve profesyonel bir sürücü olan Jacob abisinin başına ekibiyle birlikte  iş açacak gibi gözüküyor. Dom’un kişisel bir meselesi yine filmimizin ana konusunu oluşturuyor. Bizleri oldukça şaşırtan bir hareket bu. Hızlı ve Öfkeli 8’de de Dom‘un hikayesine odaklanmıştık. Seri artık Dom‘un yaşadığı ailevi sorunlar ve arkasında bulunan ekibi yani ailesi ile bu sorunlarla mücadelesini anlatıyor.

Ve geldik en önemli isimlere. Herkesin dilinde dolaşan o Tokyo Drift müziğini hatırlarsınız. Tokyo Drift, serinin 3.filmiydi ve 6.filmden sonrasında geçiyordu. Oldukça popüler olan film, tema müziği ile hala herkesin dilinde. Han ve Sean‘İ hatırlarsınız. Sean, kırmızı Mitsubishi ile drift yapamayarak arabayı oraya buraya çarpıyordu ve Han‘dan drift dersi öğrenip drift yarışlarında adını duyurmaya çalışıyordu. Sean karakteri de ekibimizde bu filmde yer alıyor. Asıl bomba geliyor. Gelecek sonraki bilgi SPOİLER içermektedir. Lütfen serinin önceki filmlerini izlemediyseniz sayfayı burada kapatın.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Cloudpunk'ın İkinci Trailer'ı Yayınlandı!

SPOİLER UYARISI

Turuncu Mazda’sı ile Han Lue geri döndü! 6.filmde Tokyo’ya gideceğini öğrendiğimiz Han Lue, 3.film Tokyo Drift ile macerasını sonlandırıyordu aslında. 3.filmin sonunda bir kovalamaca sırasında Gri bir araç Han’ın arabasına çarpıyordu ve Han’ın arabası yanıyordu. Gri arabanın içinden 7.filmde Owen Shaw‘ın abisi Deckard Shaw(Jason Statham) çıkıyordu. Oldukça bağlantılı ilerleyen serinin 9.filminde fragmanın sonunda Han’ın saçlarını kısaltmış bir şekilde ekibe geri döndüğünü ve ölmediğini görüyoruz. Han’ın nasıl yaşadığı ise akıllarda soru işareti yaratıyor. Umarız filmde Han’ın hikayesine de yer verirler.

Hızlı ve Öfkeli 9 The Fast Saga ya da düz adıyla Hızlı ve Öfkeli 9, ülkemizde 22 Nisan 2020‘de vizyona girecek. İşte Hızlı ve Öfkeli 9’un fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Korku Oyunlarının Aklınızı Çıkarmak İçin Kullandığı 8 Taktik!

Dota Underlords’un Tam Sürüm Çıkış Tarihi Açıklandı!