in ,

HongMeng OS En Hızlı İşletim Sistemi Olacak!

Huawei’nin sahibi, HongMeng OS hakkında iddialı.

Geçtiğimiz aylarda Huawei ve ABD arasında yaşanan sorun uzun bir süre basına yansımıştı. Aynı zamanda Google, Qualcom, Micron ve Samsung da ABD‘nin uyguladığı ambargoyu desteklemek zorunda kalmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Huawei‘nin kurucusu olan Ren Zhengfei, geliştirilme aşamasında olan Ark OS (HongMeng OS) işletim sistemlerini duyurmuştu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Huawei Yeni İşletim Sistemi Harmony OS'u ve EMUI 10 Arayüzünü Tanıttı!

HongMeng OS Diğer İşletim Sistemlerinden daha hızlı olacak!

Huawei‘nin kurucusu olan Ren Zhengfei, dün itibariyle basın mensuplarıyla yaptığı röportajda geliştirilme aşamasında olan Ark OS (HongMeng OS) işletim sisteminin, diğer işletim sistemlerine göre daha hızlı çalışacağını açıkladı. Yapılan röportajın genel olarak 5G ve ABD konusunu kapsıyor olmasına rağmen, en önemli konulardan birisi ise Huawei‘nin geliştirme aşamasında Ark OS işletim sistemiydi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Günümüz Telefonlar Yapay Zeka İle Değişiyor, Zeki Telefonlar!

5 Milisaniyelik Gecikme Olacak!

Huawei’nin sahibi olan 74 yaşındaki  Zhengfei, henüz geliştirilme aşamasında olan işletim sistemlerinin yapılan testlere göre sadece 5 milisaniyelik bir işlem gecikmesi olduğunu açıkladı. Aynı zamanda Ark OS’un, (HongMeng OS) akıllı telefonlar haricinde diğer cihazlara da uyumlu olacağını açıkladı.

CD’ler Tarih mi Oluyor?

Calyx’in Yeni Takımı Belli Oldu