in , ,

Horizon Zero Dawn’ın Pc Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu!

Guerrilla Games tarafından geliştirilen ve ilk olarak çıkışını PlayStation 4 Exclusive olarak Sony Interactive Entertainment yayıncılığı ile gerçekleştirmiş aksiyon RYO türündeki Horizon Zero Dawn’ın PC için geleceği kesinleşmişti ve sonunda çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu. Detaylar haberimizde.

28 Şubat 2017 tarihinde piyasaya PlayStation 4 Exclusive olarak çıkışını yapan Horizon Zero Dawn, oldukça beğenilmiş ve PlayStation 4 oyunları arasında popüler düzeye gelmeyi başarmıştı. Adından oldukça söz ettiren Horizon Zero Dawn, geçmişini ortaya çıkarmak için bir maceraya atılan kadın karakterimiz Aloy’un makinelerin istila ettiği bir dünyada yoğun aksiyon ve macera dolu hikayesine tanık oluyoruz.

İlk olarak Quantic Dream’in Heavy Rain, Beyond Two Souls ve Detroit Become Human adlı yapımlarını PlayStation 4 özel olmaktan çıkarıp PC platformu için de yayınlaması sonrası bir diğer hamle de Horizon Zero Dawn için yapıldı. Guerrilla Games, oyununu PC platformuna da çıkarma kararı aldı.

Oyunun PC için planlanan çıkış tarihi 7 Ağustos 2020 olarak belirlendi ve ön siparişe açılarak Steam’de 77 TL, Epic Games Store’da ise 79 TL fiyat etiketiyle satıma başladı. Oyunun Steam sayfası için buraya; Epic Store sayfası için ise buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  SHADOW OF TOMB RAIDER'DAN YENİ OYNANIŞ VİDEOSU GELDİ!

Siz Horizon Zero Dawn hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce PC’ye gelmesi gereken bir oyun muydu? Oyunu satın alıp oynayacak mısınız? Değerli görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz.

Oyunun Steam ve Epic Games Store sayfalarının da açılmasıyla birlikte minimum ve önerilen sistemleri de paylaşılmış oldu ve oyunu önerilen gereksinimlerine bakıldığında özellikle RAM kısmında iyi bir sisteminiz olması gerekiyor. Ekran kartına baktığımızda ise ortalama ve üst seviye arası bir ekran kartınız mevcutsa oyundan yeterli performansı alabileceksiniz demektir. Oyunun sistem gereksinimleri ise şöyle:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Darwin Project Erken Erişime Giriyor!
Minimum
Önerilen
İşletim Sistemi

Windows 10 64 bit

İşletim Sistemi

Windows 10 64 bit

İşlemci

Intel Core [email protected]/AMD FX [email protected]

İşlemci

Intel Core [email protected]/Ryzen 5 [email protected]

Bellek

8 GB RAM

Bellek

16 GB RAM

Depolama

50~100GB

Depolama

50~100GB

DirectX

DirectX 12

DirectX

DirectX 12

Ekran Kartı

Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB)/AMD Radeon R9 280 (3 GB)

Ekran Kartı

Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB)/AMD Radeon RX 480 (4 GB)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gamify Temmuz Turnuvaları Başlıyor!

trackmania röportaj

Yeni Trackmania Hakkında Merak Ettiklerinizi Genel Müdür’e Sorduk!