in , , ,

I-TECH 2019 ANKARA ÜNİVERSİTESİNDE TAMAMLANDI.

14-16 Haziran tarihlerinde yapılan etkinlik sona erdi.

14-15-16 Haziran 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde düzenlenen etkinlik toplamda 3 gün sürdü. Etkinliğe şehir içinden ve Ankara dışından yüzlerce kişi katıldı.

I-Tech

 

Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikte, birçok teknoloji, oyun ve enerji firması stant açıp ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. Aynı zamanda aksesuar, ve oyuncu bazlı giyim ve süs eşyaları satışı yapılan stantlar da oldukça ilgi gördü.

I-Tech

 

I-Tech

Ünlü Youtuber Orkun IŞITMAK’ın da katıldığı oturumda, güzel bir sohbet ortamı oluştu. Soru cevap şeklinde ilerleyen sohbette Orkun IŞITMAK merak edilen sorulara cevap verdi. Samimi ve sıcak tavırlarıyla dikkat çeken Orkun IŞITMAK hayranları tarafından merakla beklenmekteydi.

 

PES19 ve FİFA19 oyunlarında çeşitli etkinlikler düzenlenip turnuvalar yapıldı. İlgi gören oyun turnuvalarında şampiyonlara Cristiano Ronaldo posterleri hediye edildi. Aynı zamanda INGAME GROUP‘un da katıldığı etkinlikte, 80’den fazla kişinin katılımıyla 1v1 formatında ZULA turnuvası yapıldı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Blast Pro Series Copenhagen 2019 Şampiyonu FaZe Clan!
I-Tech

Redbull kızlarının sürekli olarak espor oyuncularına içeceklerini sunduğu turnuva alanında ise iki oyunun şampiyonası kıran kırana mücadelelere sahne oldu. Counter Strike:Global Offensive şampiyonasında Frig kupasını kazanmak için adeta kıyasıya kapışan takımlarda mutlu sona United to Kill takımı ulaştı. Dört üniversite iki şehir takımının katılımıyla, ilk defa üniversite takımlarıyla şehir takımlarının karşılaşmasının sağlandığı Frig kupasında, gülen taraf şehir takımlarından Oldschool takımını BEO3 formatında 2-0 yenen United to Kill takımı oldu.

I-Tech

League of Legends şampiyonasında ise gülen taraf TED Koleji takımı oldu. Finalde Ankara Üniversitesinin League of Legends takımıyla oynayan TED koleji takımı turnuvayı 2-0 kazanmasını bildi.

Counter Strike:Global Offensive şampiyonasında sıralama şu şekilde oluştu;

  1. United to Kill
  2. Oldschoool
  3. Hacettepe Üniversitesi

League of Legends şampiyonasında sıralama şu şekilde oluştu;

  1. TED Koleji
  2. Ankara Üniversitesi
  3. Ankara Üniversitesi

Ödüller ise şu şekilde oluştu;

League of Legends ve Counter Strike:Global Offensive şampiyonalarında ilk üçe giren her takım oyuncusuna Education First,  30 Adet EF Online İngilizce Eğitim Paketi hediye edildi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  League of Legends: Wild Rift'in Türkiye'ye Geleceği Tarih Açıklandı!

Aynı zamanda turnuvanın MVP oyuncularına ise Reeder marka oyuncu tableti hediye edildi.

İlk üçe giren takımların kupa ve madalyaları Türkiye Elektronik Sporlar Federasyonu Ankara il temsilcisi Yunus ARGAN tarafından teslim edildi.

I-Tech

Cosplay tarafında ise birçok cosplayer, Ankara’nın en büyük cosplay yarışmasında ödülleri kazanabilmek için birbirleriyle yarıştılar.

Cosplay jürisi ise şu isimlerden oluştu;

Beste ÖKTEM

Göktürk DEDE

Yağmur KIZILTUĞ 

 

Renkli görüntülere sahne olan cosplay yarışmasında ise ödüller ;

  1. Caner ÖZEL “ekko karakteri” 3000TL
  2. Sarah ISAACS “samus aran karakteri” 2000tl
  3. Nazlı Melisa KESTİŞ “Ashe karakteri” 1000tl

şeklinde oluştu.

 

Only A Gamer olarak birçok etkinlikte yer aldığımız gibi, I-TECH 2019’da da sizlerle birlikte olmanın gururunu yaşıyoruz. Diğer etkinliklerde görüşmek üzere.

Only A Gamer – oagtr.com

Overwatch’ta Hediye Yağmuru!

Monster Notebook’tan Kullanıcı Memnuniyetini Zirveye Taşıyacak Teknik Merkezinin Açılışı Yaptı!