in , ,

İDDİA: The Last of Us Part 2 Çıkmadan Arap Ülkelerinde Yasaklandı!

İlk Yasak Oyun Çıkmadan Geldi mi?

Naugty Dog tarafından PlayStation 4 Exclusive olarak çıkışını yapacak The Last of Us oyunun devamı olan The Last of Us Part 2′nin henüz çıkışını yapmamışken erişimi engellenerek Arap ülkelerinde yasaklandığı iddia edildi. Tüm detaylar haberimizde.

27 Mayıs 2020 Türkiye saati ile 23.00’da düzenlenen canlı State of Play etkinliğinde The Last of Us Part 2’nin 20 dakika uzunluğunda oynanış videosu canlı olarak gösterildi ve yayımlandı. Oyun hakkında birçok yeni şey ve detay öğrendik. İlgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  HITMAN 2 RESMİ OLARAK DUYURULDU!

Çıkışını 19 Haziran 2020 tarihinde yapacak olan The Last of Us Part 2’ye Orta Doğu ülkelerinde ulaşmak isteyen kullanıcılar ulaşamadılar. PS Store üzerinde oyunu bulamadılar ve soluğu forumlarda aldılar .Reddit platformunda dönen yorumlara göre bölgenin bazı ülkelerinin PS Store sayfasında oyun yer almıyor. Bunun için desteğe mail atan Reddit kullanıcısı bir fotoğraf paylaştı ve destek tarafından gelen mailde ”Eğer bir oyun PS Store sayfasında gözükmüyorsa üst yetkililer tarfından erişimi engellenmiş ve o bölgede yasaklanmıştır.” şeklinde bir açıklama yer aldı. Bazı kişiler bunu yalanlasa da net bir açıklama mevcut değil. İşte o fotoğraf:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  E3 2018 Sony / Playstation Programı Sızdırıldı!

Yasaklanma nedeni olarak bir bilgi mevcut değil ancak genel olarak oyunda bulunan eş cinsellik öğeleri olduğu düşünülüyor. Bunların dışında aşırı vahşet, kötü örnekler de gösterilebilir ancak eş cinselliğin yasaklanmada büyük rolü olduğu düşünülüyor.

Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz. Güncel haberler için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The Last of Us Part 2’nin Yeni Oynanış Videosu Yayımlandı!

Trackmania Nations Remake’ten Yarış Deneyimini Değiştirecek 3 Yeni Seçenek!