in , ,

Intel,ESL ile Yaptıkları DEV Anlaşmayı Duyurdu!

Dünyanın farklı iki ayrı sektörün liderleri Intel ve ESL, yaptıkları büyük anlaşmayı geçtiğimiz günlerde duyurdular. 17 senelik ESL tarihinin en büyük anlaşması olarak belirtilen bu anlaşma, ayrıca bir sponsorun yaptığı en büyük yatırım olarak E-spor tarihine geçti.

Intel‘in E-spor’a ve oyun camiasına olan ilgisinin 15 seneden beri devam ettiğini belirten Intel yöneticisi Gregory Bryant, ESL’le birlikte önlerindeki uzun sponsorluk sürecinde yeni E-spor yıldızları keşfetmek ve dünya genelindeki turnuva ayakları olan ” Intel Extreme Masters ” yolunda gelişmek adına duyurdukları “Grand Slam” gibi turnuvalarla gelişmeye devam etmek istediklerini ekledi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Rockstar Games'ten Meraklandıran Gizemli Görseller Geldi!

Grand Slam Mi? O da ne?

Grand Slam, Intel ve ESL’in espor camiasındaki heyecanı, hırsı, rekabeti arttırmak için attıkları muhteşem bir adım. Bu vakitten itibaren ödül havuzu $200.000’ı aşan her turnuva bir “Grand Slam” olarak adlandırılacak. Önlerindeki 10 Grand Slam’den 4’ünü kazanan takımlara turnuvalardan ayrı olarak tam tamına $1.000.000 verilecek. Evet tam tamına 1 Milyon dolar. Tabi ki işler burada bitmiyor. 3 Grand Slam ve daha fazla şampiyonlukları olan takımları turnuvalardan eleyen takımlara da $100.000 ödül verilecek. İlk Grand Slam olan ESL One Cologne 7-9 Temmuz arasında Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenecek

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  League of Legends Dünya Şampiyonası Çeyrek Finalistleri Belli Oluyor!

Ayrıca Intel’in bu turnuvalarda gerekli olan ekipman ihtiyacını karşılamakla kalmayıp turnuva sonunda oyuncuları 7700K’larla sevindireceğini eklemeyi de unutmayalım.

Gelecek tarihteki turnuvaları buradaki ESL sayfasından takip edebilirsiniz

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Steam Yaz İndirimleri 2017 Ne Zaman Olacak?

En Yeni Hitman Oyununun Bir Kısmı Ücretsiz Oluyor!