in ,

Irelia ve Aatrox Yeniden Nerfleniyor

League of Legends tarihinde metaları da göz önüne alacak olursak Irelia ve Aatrox kadar nerflenmeyi hak eden başka bir şampiyon daha sanıyoruz ki yoktur. Öyle ki bu iki şampiyon 2018 Dünya Şampiyonası karşılaşmalarında bile güçlerini fazlasıyla kanıtladı. Resmi bir turnuvada böylesine güçlü şampiyonlar Riot’ın da dikkatini kısa sürede çekti. Geliştirici ekibinden Andrei “Meddler” van Roon’un da belirttiği bilgilere göre bu iki abartılı şampiyonumuz gelecek yama ile birazcık zayıflatılacak.

League of Legends: Irelia

Bildiğiniz gibi Irelia, oyunun ani hasar veren köklü şampiyonlarından biri. Kullanışlı yetenek kiti ile koridorda kolayca hakimiyet kurabilen bu şampiyon yakın zamanda rework sürecine girmişti. Yepyeni modelleri ve daha etkili yetenek kiti ile bir kere daha Vadi’ye adım atan Irelia, başlarda oldukça güçsüz kalsa da daha sonra aldığı birtakım buff ile eskisinden de güçlü oldu. Kısaca bilindik Irelia adeta canavarlaşarak karşımıza çıktı. Öte yandan zaten canavarın ta kendisi olan Aatrox da rework sürecinden sonra rakibine kök söktürmesiyle tanınır olmuştu. Bu iki şampiyon uzunca bir süre meta listesinde kalarak zaferden zafere koştu. Ancak bu süreç maalesef uzun sürmedi. Gelecek nerf ile bu iki şampiyonun koridor hakimiyeti sona erecek gibi. Ayrıca şampiyonların meta kaderi de merak konusu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mass Effect: Andromeda'nın Sistem Gereksinimleri

Irelia ve Aatrox Nasıl Nerflenecek?

Aatrox için gelecek nerfe bakacak olursak şampiyonumuzun temel hareket hızı bir miktar düşürülürken ulti bekleme süresi de arttırılacak. Şimdilik iki güncelleme de test aşamasında geri çekilmiş durumda ancak Meddler’in belirttiğine göre bu nerfler 8.22 yamasıyla karşımıza çıkacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL 9.14 Yama Notları Özeti | Devasa Sezon Ortası Güncellemesi!

Irelia için ise durum birazcık farklı. Şampiyonumuzun hareket hızı mevcut miktardan sadece 5 azaltıldı. Bu zayıflatma her ne kadar az da görünse aslında büyük bir etken lakin Irelia’nın mobilite özelliği şampiyonu güçlü kılan bir şey. Tabii bu nerf az görülürse Riot Irelia’nın W’su için de bir nerf düşünüyor.

Şampiyonlar için düşünülen nerf detayları şimdilik bu kadar. Esas nerf detayları 8.22 yamasıyla beraber karşımıza çıkacak. 8.22 yamasının da iki hafta sonra geleceğini de belirtmeden geçmeyelim. Vadi’de keyifli oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shadow of The Tomb Raider’a Neden Tepki Yağdı?

PUBG’ye Gece Modu Geliyor!