in ,

İSS’nin Sağladığı Modem ile Özel Modemler Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bazı insanlar internet servis sağlayıcısının verdiği modemi kullanırken, bazı insanlar ise mağazadan aldıklar modemleri kullanırlar. İnternet servis sağlayıcıları mağazadan aldığınız modem olduğu zaman size yardım etmeyeceklerini söylemelerine rağmen insanları bu modemlere yönlendiren şey nedir? İşte bu yazımızda da iki modem türü arasındaki farka göz atıyor olacağız.

NEDEN İSS’NİN SAĞLADIĞI MODEM EN İYİSİDİR?

İnternet servis sağlayıcının size verdiği modem daha ucuz ve faturaya ek taksitle verildiğinden dolayı daha kârlıdır. İnsanların çoğunun bu modemleri seçmesinin en büyük sebebi de budur. Ayrıca bu modemleri kullandığınızda olası herhangi bir hata durumunda servis sağlayıcınız size derstek verecektir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  ANKA Üniversiteler Arası Espor Şampiyonası Başladı.

İSS’nin sağladığı modemlerin bir diğer artısı ise arayüzünün oldukça basit olması. Kullanımı aşırı basit olduğundan dolayı kullanıcı için çok uygundur.

NEDEN KENDİ MODEMİMİ ALMALIYIM?

Kendi modeminizi almanız için de birçok sebep var. Satın alacağınız iyi bir modem kesinlikle İSS’nin verdiği modemden daha iyi bir WiFi çekim gücü sunacaktır. Kabul etmek gerekir ki İSS’nin verdiği modemler ucuz olmasının yanı sıra eski olabiliyor. Bu sebeple modemlerin çekim güçleri ise daha zayıf olabiliyor.

Kendi modeminizi aldığınızda İSS’nin size verdiği modemden daha detaylı ve daha çok ayar yapabileceğiniz bir arayüzünüz olacak. İnternet bant genişliklerini bu arayüzden kontrol edebilir, hangi programın ne kadar hız kullanabileceğini ayarlayabilir, oynadığınız oyunlara öncelik vererek ping değerini düşürebilirsiniz. Ek olarak özel modemlerin içerdiği ekstra güvenlik önlemleri sebebiyle PC’nizi virüslerden daha iyi koruyabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  ASUS, Crosshair VIII Impact ve Strix X570-I Gaming anakartlarını duyurdu!

AYRI BİR MODEM ALMAK ŞART MIDIR?

Karar sizin. Bu olay sizin ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı bir durum. Eğer şu anki modeminiz ile herhangi bir sıkıntınız yok ise oyunlarda herhangi bir sorun yaşamıyor iseniz almak zorunda değilsiniz. Ancak çekim gücünün fazlalığı ve içerdiği ekstra özellik sayesinde özel modemler de oldukça ilgi çekici duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GameX 2017’de Görüşmek Üzere

Destiny 2 PUBG’yi Geçti!