in , ,

İşte Karşınızda Battlefield V!

E3 öncesi ilk olarak Call of Duty’nin kendini net olarak göstermesiyle birlikte karşı atak yapan EA, Battlefield V’i duyurdu. İkinci Dünya Savaşını anlatacak Battlefield V, EA’in açıklamasına göre daha önce hiçbir oyunda görülmemiş bir hikayeye değinecek.

Battlefied V, tıpkı Battlefield 1’de olduğu gibi düz bir tek oyunculu moduna sahip olmayacak. Savaşın farklı cephelerinden hikayeleri oynayacak ve farklı karakterleri yöneteceğiz. Oyundaki ilk savaş hikayemiz ise Norveç’te bir direnişte bulunan askeri konu alacak. Savaşın görünmeyen taraflarını bize aktarmayı hedefleyen Battlefield V, Norveç’ten Hollanda’nın Rotterdam şehrindeki harabelere kadar birçok bilinmeyen, daha önce görmediğiniz savaş anıları Battlefield V’de sizleri bekliyor olacak.

Battlefield V ile birlikte gelen bir diğer yenilik ise yeni Co-op modunun bulunması. Combined Arms adıyla bulunacak bu mod 4 kişiye kadar co-op desteği sunacak. Düşman hattının arkasına girdiğimiz bu modda bize verilen görevleri yapmaya çalışacağız.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mirror’s Edge™

İlginç bir karar ile birlikte EA, Battlefield V’e DLC çıkarılmayacağını duyurdu. Ayrıca Premium Pass’i de kaldıran EA, tüm haritaları ve modları ücretsiz yaptı. Oyunda satın alabileceğiniz tek şey ise kozmetikler. Ancak bunu da almak zorunda değilsiniz. Tides of War adındaki modu oynayarak kozmetikler kazanabilirsiniz. EA’in micro-ödemeler konusunda oldukça ağzı yanmış olacak ki bu kararları almış oldu.

Kişiselleştirme sisteminden bahsetmişken Battlefield V, bizlere yepyeni bir özelleştirme imkanı sunuyor. The Company adıyla sunulan bu bölümde her oyuncu kendi karakterlerini benzersiz, istediği şekilde oluşturabilecek. Irk, cinsiyet, yüz, ten rengi, kask, pantolon vb. birçok özelleştirebileceğiniz nokta bulunan bu yenilik oyuncuları oldukça tatmin edecek gibi duruyor. The Company’de oluşturduğunuz karakteriniz oyunun tüm modlarında kullanılabilecek. Tabii özelleştirme sadece karakterinizle kalmıyor, silahlarınıza da sıçramış durumda. Silahlar artık süngüler, dipçikler, dürbünler gibi 5’den fazla bileşene ayrılmış durumda ve tamamen özelleştirilebilir. Özelleştirme The Company adı altında yani Birlik adında toplanmış durumda olduğunu söyledik. Bu Birliğinizde silahlar ve karakterlerin yanısıra tank, uçak vb. araçlar da olabilecek ve bunları da özelleştirebileceğiz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  EA'den Yeni Oyun Motoru: Project Atlas

Premium Pass’in kaldırıldığından bahsettik. Hadi bunu biraz açalım. Premium Pass’in kaldırılmasıyla birlikte EA artık tüm oyuncuları birbirine yaklaştırdı. Böylece arkadaşlarınızla girmek istediğiniz “acaba bu harita bende (onda) var mı?” diye düşünmenize gerek kalmayacak. Oyundaki tüm haritalara, modlara vs. oyuna sahip olan herkes erişebilecek.

Fragmanda dikkatimizi çeken bir diğer unsur ise kayarak ateş etme gibi aksiyonu oldukça arttıran yeni mekanikler.

Battlefield V, 19 Ekim tarihinde PC, Xbox One ve ps4 için satışa sunulacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

CS:GO 23 Mayıs 2018 Güncellemesi

Bursaspor Sihirdar Vadisi’nde Boy Göstermeye Hazırlanıyor!