in , , ,

KINGDOM HEARTS SERİSİ GERİ DÖNÜYOR!

Kingdom Hearts serisinin son oyunu Kingdom Hearts III, 13 senenin ardından (ara oyunları saymazsak) oyun severler ile buluşuyor. Yapımcılarının 2005 yılında çıkarttığı Kingdom Hearts II, PlayStation 2 platformunda olan, zamanının iyi oyunlarındandı. Zamanının gereği ile de Türkiye’de fazla duyulmamıştı. Bu yazımızda sizlerle yeni nesil için, çocukluğumuzun Spiderman’i olacak Kingdom Hearts III’ü inceleyeceğiz.

Disney ve Japon oyun geliştiricisi Square Enix ortaklığı ile yayınlanmış Kingdom Hearts III, Unreal Engine 4 ile geliştirilmiş olup sadece çocukların oynayacağı bir oyun olamayacak kadar özenle tasarlanmış evrene ve grafiklere sahip. Anime karakterlerinin 3. boyuta uzandığı oyunda “Ichigo yine power up alıyor.” dedirten dramatik ara sahneler de bulunmakta.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Sony ve PlayStation E3 2020'ye Katılmayacak!

Donald Duck, Goofy ve Maleficent gibi eski Disney karakterlerinin bulunacağı oyunda; Küçük Deniz Kızı, Oyuncak Hikayesi ve Sevimli Canavarlar gibi günümüz Disney animasyonlarının evrenleri de karşımıza çıkacak. Oyun, Donald Duck, Goofy ve Oyuncak Hikayesi’nden iki elemanı peşine katan kahramanımız Sora’nın, dağ bayır aşıp karşısına gelen kötüler ile envaiçeşit büyü, üfürük ve kombo yaparak savaşması üzerinden geçiyor. Görsel açıdan; göklerden inen füzeler, özel hareketlerle gelişip karakterin boyunu aşan silahlar, buzdan ateşten olma farklı büyülerin efektleri ve oyunun çizimleri oyuncuyu fazlasıyla tatmin ediyor. Oynanışı God of War tarzı olan Kingdom Hearts III tabii ki oyuncuya Zeus’u biçme zevki veremez ancak bu açığını oyun içinde karşınıza her an bir başkası çıkacak özel yetenekleri ve atmosferi ile kapatabilir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Child of Light Ücretsiz Oldu!

Şimdilik oyunun PlayStation 4 ve Xbox One üzerinden oynanabildiği bilgisine sahibiz. Oyunun PC’ye geleceği yönünde bir açıklama yok ama PC’ye gelmemesi hem geliştiriciler için hem de oyuncular için büyük bir kayıp olacak gibi. Tam çıkış tarihi de belirtilmeyen oyunun 2018 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Oyunun Artıları

  • Görüntü canlılığı
  • Çok yönlü oynanışı
  • Tanıdık evrenleri içermesi

Oyunun Eksileri

  • Grafiklerin sadece genç kesime yönelik oluşu

Burada da Kingdom Hearts III’ün oynanış videosunu görebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

THE KING OF FIGHTERS 2002 GOG’da Ücretsiz Oldu!

Sea of Thieves Resmi PC Sistem Gereksinimleri Belli Oldu!