Bir açık dünya, post-apokaliptik dediğimiz kıyamet sonrası dönemde geçen RPG oyunu olan Nightmarchers’ı tanıtmak istedim. Neden mi? Çünkü yapımcılar size oldukça fazla özgürlük vermişler gibi duruyor.


Yarı tanrı bir insan olarak Oahu bölgesinde kıyamet sonrası bir dönemde yaşıyor olacaksınız. Oahu’da çeşitli bölgeleri ele geçiren orduyu yenmek, adayı kendinize göre yeniden dizayn etmek ana görevleriniz olacak. Orduları yenmek için çok fazla seçeneğiniz olacak. İster silahlarınızı geliştirerek aksiyon odaklı gidebilir isterseniz de büyülerinizi geliştirerek gizlilik veya kaos halinde ilerleyebilirsiniz.

Büyülerin de silahların da oldukça çeşitli olduğu oyunda taktiksel bir çok seçeneğiniz olacak. İçerden bir adamı kontrol ederek hiç canınızı kaybetmeden bölgedekileri öldürebilir veya elinize ok, kılıç vb. silahları alarak direkt olarak savaşabilirsiniz. İsterseniz de bu iki özelliği aynı anda kullanabilirsiniz. Seçimler tamamen size kalmış durumda.

Kıyametin üzerinden 100 yıl geçmiş Ouha’da 500 kilometrekarenin üzerinde bir açık alanda kendinizi geliştirerek ilerleyeceğiniz oyunda, Hawaii bölgesinin de mitolojilerinden esintiler bulunan tanrılara karşı savaş vereceksiniz. Bu tanrıları yenerek özel güçlerinizi, büyülerinizi de geliştirebileceksiniz. Oyunda 40’ın üzerinde büyü sayısı olacak ve büyü puanlarınız ile bunları geliştirebileceksiniz.

Nightmarchers şu anda geliştirme aşamasında olan bir oyun. Bu sebeple de henüz bir çıkış tarihi belirtilmemiş durumda. Açıkcası RPG olması, post-apokaliptik dediğimiz kıyamet sonrası bir dünyada geçmesi, açık dünya olması ve büyü, silah çeşitliliği ile benim oldukça ilgimi çekti. Sizler oyun hakkında ne düşünüyorsunuz?

bg_header
nightmarchers-oagtr
0bjUxpQsKpRDnrvxKQ6ULZucHcWg4Fub
TlzQLlGdvL2UL7qRrPqdOkpyHEAaAISf
wdEHpSNHt1IrGXR4FDf817CeCLWoEMK7

Düşüncelerin bizler ve okuyucular için değerli olacaktır.