in ,

KMF Finalist Takımlarının Soru-Cevapları

Vodafone Freezone Şampiyonluk Liginin 1. dönemini neredeyse bitirdik. Kış mevsimine veda etmeden önce sadece 5 maçlık bir karşılaşma kaldı. Kurulduğu yıldan beri istisnasız Kış Mevsim Şampiyonu olan Supermassive şimdiki rakibi 1907 Fenerbahçe.

Lige iyi denilemeyecek bir başlangıç yapan 1907 Fenerbahçe, ligin ilk iki haftasında aldığı Aurora ve Royal Youth mağlubiyetlerinden sonra toparlandı ve mükemmel bir ivme yakaladı. Ligi 17 maç namağlup devam eden 1907 Fenerbahçe, Kış Mevsim Finalinde SuperMassive’i 3-0 yenme durumunda 2. haftadan itibaren 20 maç namağlup bitirme ve muazzam bir seri yapmış olacaklar.

Ligde oynanan iki maçında galibi 1907 Fenerbahçe oldu. SuperMassive neredeyse son iki senedir ligin rakipsiz lideri konumundayken bu sene 1907 Fenerbahçe’nin başarılı serisi sonrasında akıllarda bir dolu soru kaldı. Favori yorumcular ve sunucular tarafından 1907 Fenerbahçe olarak gösterilse de SuperMassive gerektiğinde taraftarları şaşırtıp disiplini ile her şeyi terse çevirebilecek kapasitede.

Sosyal medyada 1907 Fenerbahçe’yi favori olarak görmeyen taraftarlar ve izleyiciler genel olarak 1907 Ferenbahçe’nin oyuncularının ilk defa final görmesi ve stres yaşayacaklarını belirtmişler. SuperMassive’in yenme şansının bulunmadığını iddia eden 1907 Fenerbahçe taraftarları, bunun nedenini 17 maçlık yenilmezlik serisine ve RuinKrei uyumu belirtmişler. Krei’nin ve Ruin’in lig boyunca çok üst düzey bir performans sergiledikleri ortada. Krei aynı zamanda Kış Mevsimi Lig aşamasının sonunda MVP ödülüne layık görülmüştür.

BAU SuperMassive

Pades ve Forzen’ın soru cevapları:

Taraftar Frozen’a: Zoeyi bu kadar iyi oynamasına ve karşısında kolay kolay durabilen rakip olmamasına rağmen neden çok fazla tercih etmiyor?

Frozen: Zoe o kadar güçlü bir şampiyon değil ve ona karşı bir çok çözümüm var o yüzden sürekli seçmek zorunda değiliz.

Taraftar Frozen’a: Fenerbahçeli oyuncular rakipleri kim olursa olsun “easy, rahat yeneriz” gibi aşırı iddialı cümleler kullanıyor. Nitekim size karşı da aynı tavrı takındıklarını görüyoruz. Sizce bunu bir taktik olarak mı kullanıyorlar ? Sizin bu tutumlarına karşı cevabınız ne olacak ?

Frozen: Cevabımızı sahnede vereceğiz.

Taraftar Frozen’a: Wolf’un Türkiye’de ki herhangi bir support’tan daha fazla katkısı nedir ? Her ikisine de soruyorum.

Frozen: Karşılaştırılamaz.

Taraftar Pades’e: Fabfabın en az ormancı desteği görmesi oyuncuyu fazlasıyla kısıtlamıyor mu?

Pades: Onun güçlü yanlarından biri de bu ormancıyı kullanmadan baskıyı üzerine çekip bize alan sağlıyor.

Taraftar Pades’e: Hades bir röportajında yaptıkları scrimlerin(antrenman maçı) %95’ini kazandıklarını söyledi, kendileri % kaç kazanıyor ve LEC de FB ve SUP olsa ilk 3 ü zorlar mıyız?

Pades: Bence scrimleri sürekli kazanıyorsan yanlış takımlarla oynuyorsun demektir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Avengers Endgame'in Tamamı Sızdırıldı!

Taraftar Frozen’a: TCL’den çok daha yüksek liglerde oynayabilecek potansiyele sahipken neden burada kalıyor? Scrimlerde Bjergsen ezen birisinden bahsediyoruz sonuçta.

Frozen: “Çünkü kebap”

1907Fenerbahçe

Krei ve Japone’nin soru cevapları:

Taraftar Krei’ye: Dünyanın en underrated(değeri bilinmeyen) oyuncusu olduğunu düşünüyorum bütün liglerde Kore dahil oynayabilir. Kendisi bunun farkında mı ? Farkındaysa ne düşünüyor bunun hakkında.

Krei: Hafife alındığımı düşünüyorum; bunun nedeni insanların, takımım için neler yaptığımı ve takım içindeki sorumluluklarımı bilmemesi. Ve evet her ligde oynayabilirim çünkü hem kendi rolümde çok iyi oynuyorum hem de diğer rollerin oyun içerisindeki görevlerini anlıyorum.

Taraftar Krei’ye: Kindred ve Karthus gibi seçimler yaptığında rahat oynadığını biliyoruz. Aynı şekilde tank şampiyonlar arasından rahat ettiği seçimler var mı?

Krei: Kompozisyonumuza uyduğu sürece tank şampiyonlarla da rahat oynuyorum.

Taraftar Krei’ye: Supermassive de tüm oyuncular tecrübeli Fenerbahçe’de ise çaylak sayılabilecek 2 oyuncu var. Bunun finalde Fenerbahçe’ye eksi yaratabileceğini düşünüyor mu?

Krei: Koridor aşaması eşit geçtiği sürece, onların oyuncularının daha deneyimli olması önemli değil, koridor aşamasından sonra çaylak oyuncularımızı ben yönlendireceğim, bu yüzden bizim açımızdan bir problem söz konusu değil.

Taraftar Krei’ye: Umutsuzluğa kapıldıklarında geriye düştüklerinde sakin kalmak için yaptıkları özel birşey var mı? Bir de hala o sahnede finalde eller titriyor mu?

Krei: Geri düşersem olanları değil, bir sonraki adımda ne yapmam gerektiğini düşünüyorum, bu da odaklanmamı sağlıyor. Ve hayır, maçlarda elim titremiyor, titreyen rakiplerim.

Taraftar Krei’ye: MSI a gidebilirsek ön elemeleri geçebilecek seviyede miyiz? Daha büyük hedefler için gücümüz yeterli mi?

Krei: Muhtemel MSI rakiplerine karşı scrimlerimize bakarak oldukça iyi bir şansımız olduğunu söyleyebilirim.

Taraftar Japone’ye: Fener’den ayrıldığı zaman üzülmüştür diye düşünüyorum ama neler hissettiğini merak ediyorum , o süreci anlatabilir misin? Bir de döndüğünde kaptanlığa layık görülmesi hakkında neler düşünüyor? Kendisi çok efendi ve harika bir oyuncu.

Japone: Tabii ki üzülmüştüm çünkü benim ilk tam profesyonel takımımdı. Fakat sonra işime odaklanıp diğer takımlarda da aynı başarıya ulaşmak için çabalamıştım lakin olmadı. Bu yıl Fenerbahçe’de kaptanlık yaptığım için mutluyum ve gayet düzgün işler yaptığımı düşünüyorum.

Taraftar Japone’ye: Japone’ye soruyorum. Kariyerinde inişler ve çıkışlar var. Şu an en iyi zamanları diyebiliriz. Onun için zirve nedir? Hangi takımda oynamak ya da hangi kupayı kaldırmaktır?

Japone: Kesinlikle bu yıl en iyi sezonum diyebiliriz. Benim için zirve ligi en üstte bitirip msi veya worldse gruplara kalıp oradan da çıkmak diyebilirim. Çünkü 2017’de ölüm grubuna denk gelip çıkamamıştık. Bu yıl şansımı daha fazla görüyorum.. Fenerbahçe’den gayet memnunum.

Taraftar Japone’ye: Japone bu sene kaptan oldu alışma süreci vs nasıl geçti ve kaptanlık hakkında ne düşünüyorsun?

Japone: Takım bana ilk bu görevi verdiği zaman kesinlikle zorlu ve yorucu olacağını biliyordum. Çünkü herhangi bir sorun olduğunda ilk senin koşman gerek ve insanlara öncü olman lazım. Fakat bunu doğru yaptığımı düşünüyorum ve bu yüzden çok mutluyum..

Taraftar Japone’ye: Kirei korede oynasa kalıcı olabileceğini düşünüyor mu? Japone kaptanlık senesini oyun içi yönetim olarak nasıl yorumlar?

Japone: Takımda shotcaller olarak kirei var ve işini çok doğru yapıyor. Oyun içi kararları genel olarak ona bırakıyoruz. Ben daha çok takım savaşlarında veya objektiflerde dikkat edilmesi gereken şeyleri söylüyorum vs vs.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aileniz ve Oyunlar

CS:GO Bilgi Testi