in ,

Koronavirüs, Bir Major Turnuvayı Daha Erteledi!

COVID-19 virüsünün tüm dünyada etkili olması ve bütün spor branşlarında neredeyse tüm ligleri iptal etmesinin ardından tüm gözler elektronik sporlar kısmına çevrilmişti. Maalesef elektronik sporlar sektöründe de bir major etkinlik iptali haberi geldi.

FLASHPOINT etkinliği ve ESL Pro League etkinliklerinin offline olarak yapılmaması ve online platformlara çekilmesinin ardından ESL One Rio Major etkinliği de oyuncuların güvenliğini sağlamak açısından etkinliği online platformda yapma kararı aldığını duyurdu. Alınan bu karar ile oyuncular hem virüsten etkilenmemiş olacak hem de organizasyon sağlıklı bir şekilde ilerleyen tarihlerde yeniden yapılanmış olacak. Brezilya’da maalesef 1500’ün üstünde onaylanmış vaka ve üçü Rio de Janeiro eyaletinde olmak üzere 25 ölüm mevcut.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Drawful 2 Steam ve Epic Store'da Ücretsiz Oldu!

Brezilya’da 11-24 Mart tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan ESL One Rio Major turnuvası 18.000 kişilik Rio Olimpik Arena’da yapılacaktı. Halihazırda ertelenmiş olan turnuvanın yapılacağı tarih ise net olarak Kasım 2020 olarak belirlendi. Bu erteleme sonrası espor tarihinde ilk defa bir yıl içerisinde sadece bir Major etkinlik düzenlenmiş olacak.

ESL yetkilisi Ürün Kıdemli Başkan Yardımcısı Ulrich Schulze, “Kararımız son derece zor ama sağlık ve güvenliğin mutlak önceliğe sahip olması gerekiyor. Canlı etkinlikler için çok zor koşullar göz önüne alındığında, Brezilyalı hayranlara hak ettikleri CS:GO Major’ını vermek istedik. Kasım ayında çok güzel şekilde ESL One Rio bizleri bekliyor olacak.” şeklinde açıklama yaptı.

ESL Progaming Başkan Yardımcısı Michal “Carmac” Blicharz ise şu açıklamayı yaptı: “Major için yeterlilik ve davetiyelerin yeniden düşünülmesi ve çok fazla çalışma ile dikkat gerekecek.”

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Gamex 2017 Bu Yıl Tüyap Kongre Merkezi'nde!

Yapılan açıklama ve uygulanan erteleme kararının ardından bakalım diğer etkinlikler ne gibi adımlar atacak. Birçok organizasyonun bu ölümcül virüs nedeniyle ertelenmesi ya da sonlandırılması söz konusu. Ödül havuzu 2 milyon dolar olan ESL One Rio Major’a katılacak olan takımlar arasında birbirinden güçlü ekipler yer alıyor.

New Challengers Aşaması:

France G2
Europe mousesports
Europe FaZe
Europe c0ntact
Denmark North
Brazil MIBR

New Legends Aşaması:

Russia Natus Vincere
Denmark Astralis
United States Liquid
United States Evil Geniuses
Australia 100 Thieves
France Vitality
Kazakhstan Virtus.pro
Finland ENCE

Maç günlerine, saatlerine ve turnuva fikstürüne organizasyonun başladığı tarihten itibaren GameXNow üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mount & Blade II: Bannerlord’un Erken Erişim Tarihi 30 Mart’a Çekildi

This War of Mine Temalı Türk Yapımı Kısa Film: Benim Savaşım