in , ,

Koronavirüs Temalı Strateji Oyunu COVID: The Outbreak Duyuruldu!

Polonya merkezli video oyun geliştirici şirketi Jujubee S.A. tarafından geliştirilen ve son zamanlarda gündemden düşmeyen Covid-19 Koronavirüs salgınını tema alan, gerçek zamanlı strateji oyunu COVID: The Outbreak, geliştirici tarafından paylaşılan bir fragman ile duyuruldu. Detaylar haberimizde.

Ülkemizde de gündemden düşmeyen Covid-19 Koronavirüs, dünyada hala etkisini kaybetmiş değil. Bu kriz içerisinde insanlar evlerinde karantina altında ve biz gibi oyuncular çokça oyun oynuyor. Peki oynadığımız bu oyunlardan birisinin Covid-19 temalı olması sizce nasıl olurdu?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mortal Shell'in İnceleme Puanları Yayımlandı!

Bunun ilk örneği genel salgın ve virüs temalı Plague Inc. oyunuydu ancak tamamen Covid-19 Koronavirüs odaklı hiçbir oyun piyasada yoktu. Bu eksikliği fark eden ve mantıklı bir hamle yapmak isteyen geliştirici Jujubee S.A, uzmanlar ve danışmanlardan bilgiler elde edip gerçekçi bir strateji oyunu yapmaya çalışmış. Oyunda gerçek zamanlı olarak Dünya Sağlık Örgütü(WHO)‘nün lideri olarak Covid-19 salgınının yarattığı krizi ve kendisini yok etmeye çalışıyorsunuz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Galatasaray ve Beşiktaş, E-Spordaki İlk Derbilerine Çıkıyor

COVID: The Outbreak, 29 Mayıs 2020 tarihinde PC platformu için Steam mağazasında 13.99 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Merak edenler için oyunun fragman videosu sizlerle:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Legends of Runeterra PC ve Mobilde Resmi Olarak Çıktı

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered Xbox One ve PC’ye Çıkışını Yaptı!