in , , ,

League Of Legends Sunucuları Türkiye’ye Taşındı! Daha Az Ping!

Dünyada yüz milyonlar tarafından oynanan League Of Legends, Türkiye’de de epey ilgi görmekte. Oyunun oynanabilmesi için Amerika, Avrupa, Rusya, Japonya, Kore, Türkiye ve daha.. dünyanın çeşitli bölgelerinde sunucular yer alıyor. Oyuncular hesaplarını oluştururken ve oyuna girerken en düşük ping değerine (gecikme) sahip olabilmek için, kendilerine en yakın bölgeyi seçiyorlar. Bu şekilde oyunları akıcı olarak sağlanabiliyor.

Ancak, Amerika, Avrupa, Rusya, Japonya, Kore gibi ülkelerin sunucuları kendi sınırları içerisinde yer alırken, Türkiye için öyle bir durum söz konusu değildi. Türkiye’deki oyuncular +50 ping görürken, Amerika, Avrupa, Rusya, Japonya, Kore gibi ülkelerin oyuncuları kendi bölgelerinde 5-30 arası pinglerde oynayabiliyorlardı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Riot Games'ten Anime Geliyor: Arcane!

Riot, League Of Legends’in Türkiye’deki 5.yılı şerefine bir video yayınladı ve videonun sonunda LoL topluluk panosundan alıntı yapılan Türkiye sunucusuyla ilgili gönderiler gözlerden kaçmıyor.

Yani Riot aslında çok istediğimiz bir şeyi yerine getirdi, Türkiye sunucuları Avrupa’dan Türkiye’ye taşıdılar. Artık oyunlarımızda +50 değil, 5-40 arası bir ping değerine sahip olacağız. Tabi bunlar yine çevreye ve internet sağlayıcılarımıza göre farklılık gösterecektir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Empire of Sin Fragmanında "Şikago Piyanolu" Al Capone! | Gamescom 2019 Basın Özel Günü

Henüz ping değerinin farklılığı sadece Kanlı Av modunda görülebiliyorken, sunucu bakımları sebebiyle Dereceli maçlar atılamıyor. Riot, diğer modları da uygun hale getirebilmek için çalışmalarına devam ediyor.

**GÜNCELLEME

  • Cuma 3.46 Antrenman, Aram, Kanlı Av modları düşük ping alıyorlar.
  • Cuma 3.46 Normal oyunların bazıları düşük bazıları yüksek ping değerine sahip.
  • Cuma 3.55 Bakımlar sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Killing Floor, Humble Bundle’da Ücretsiz Oldu!

İndirimdeyken Göz Atmanız Gereken 10 Oyun