in , ,

League of Legends: Wild Rift’in Türkiye’ye Geleceği Tarih Açıklandı!

League of Legends’ın 5’e 5 MOBA deneyiminin mobil cihazlar için yeniden yapılmış hali olan League of Legends: Wild Rift, bölgesel olarak sunulacak Açık Beta’sı(Bilgisayar sürümündeki PBE) Güneydoğu Asya’da resmen başlamıştı. Yakın zamanda ise Türkiye’deki oyuncularla buluşmaya hazır.

Oyun LoL’ün mobil cihazlar için port edilmiş hali değil. Oyun sadece mobil cihazlar için sıfırdan geliştiriliyor. Geçtiğimiz yıl yapılan etkinlikte ilk kez tanıtılan League of Legends: Wild Rift’in konsol sürümü de bulunacaktı fakat ekipler oyunun mobil sürümüne öncelik verdi. Oyunun konsol versiyonunun ne zaman geleceği ise belirsiz. Açık Beta sürümü çok yakında Türkiye‘den de erişilebilir olacak.

Oyunda yenilenmiş modeller ve animasyonlar, oyun sistemleri, yeni iki taraflı kontrol düzeni ve çok daha fazlası yer alıyor. League of Legends‘a benzer şekilde bütün şampiyonların hiçbir ödeme yapmadan açılabildiği oyunda, oyun süresi ya da güç için de herhangi bir ödeme yapılmıyor. Yapılan ödemeler sadece kozmetik yani oyun P2W olmayacak. Oyunlar ortalama 18 dakika sürüyor ve Riot Games bu özelliği korumak istediklerini, mobilde hızlı bir LoL deneyimi sunmak istediklerini belirtiyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dark Passage'nin Genç Yıldızı Avrupa'da Neler Yapıyor?

Yeni Bölgeler, Yeni Hikayeler

Wild Rift’in bölgesel açık betası, 27 Ekim tarihinde aktif hale geldiği Güneydoğu Asya, Güney Kore ve Japonya’daki yerel uygulama pazarlarına en üst sıradan giriş yapmayı başardı. Aralık ayının ikinci haftası itibariyle Riot Games, LoL’ün büyüsünü ve rekabetçi eğlencesini, yetenekleri ve LoL’e aşinalıkları ne seviyede olursa olsun yeni platformlardan oyuncularla paylaşmaya devam edecek. Çok sayıda yeni şampiyon ve kostüm, oyuncular tarafından talep edilen özellikler, denge ayarlamaları ve hata gidermeleri içeren yeni içerik yaması, dünyanın dört yanından oyuncular için aynı anda çıkacak. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi 7 Aralık’ta paylaşılacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  BauSuperMassive Grup Aşamasını Tamamladı

Ne Zaman Türkiye’de Erişilebilir Olacak?

League of Legends: Wild Rift, 10 Aralık itibarıyla açık betasıyla Türkiye’deki oyuncularla buluşuyor. Tüm dünyada büyük heyecanla beklenen Wild Rift, bölgesel açık beta süreciyle 7 Aralık itibarıyla Okyanusya, Tayvan ve Vietnam; 10 Aralık itibarıyla Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ve Rusya ve CIS bölgelerini kapsayacak şekilde büyüyor.

Aralık’ta Açık Betaya Katılacak Bölgeler Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call of Duty: Black Ops Cold War İncelemesi! (Spoilerlı)

Ücretsiz Oyun: The World Next Door Epic Store’da Ücretsiz Oldu!