in , , ,

League of Legends’in Türkiye’deki 5. Yılına Özel Etkinlikler!

Bildiğiniz gibi League of Legends yakın zamanda Türkiye’deki 5.yılına girecek. Bu defaki kutlamasını özelleştirmek isteyen Riot yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Çok bekletmeden haberimizin detaylarına geçelim efendim.

Riot Games, League of Legends’in Türkiye’deki 5’inci yılını oyuncularıyla birlikte kutlamak üzere 1-10 Aralık tarihleri arasında League of Legends Türkiye sunucusunda oynayan LoL tutkunlarına özel bir etkinlik düzenliyor. Etkinlikte; sadece Türkiye sunucusuna özgü görevlerden oyuncuların oylarıyla belirlenen şampiyon ve kostümlerde indirimlere, Vadi’nin Muhtarları özel yayınından Türkiye genelinde düzenlenen ödüllü kafe turnuvalarına kadar çok sayıda sürpriz, LoL oyuncularını bekliyor. Bu büyük etkinliğe katılabilmenin tek şartı tabiki de Türkiye sunucusunda yer almak.

Türkiye’ye Özgü Görevler ve “Posporo” Simgesi Geliyor!

Etkinlik sırasında yalnızca Türkiye sunucusunda oynayan oyuncuların erişebileceği “Oturmaya mı Geldik”, “Ortaya Karışık” ve “Batsın Bu Kule” adlı görevleri tamamlayan oyuncular; özel simge, 500 mavi öz ve Hextech sandığı gibi cazip ödüller kazanacak.

“Batsın Bu Kule” adlı görev simgesi:

Görev detaylarından kısaca bahsedecek olursak takımca 5 kule yerle bir etmek ve 5 Yampiri Yengeç kesmek yeterli. Ödül olarak 500 Mavi Öz verilecek. “Mavi Özlere şu günlerde epey muhtacız.”

Yine aynı şekilde “Ortaya Karışık” adlı görev simgesi de şu şekilde:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Beşiktaş Espor'un Yıldız Oyuncusu Esporu Bıraktığını Açıkladı!

Bu görev içinse adından da anlaşılacağı üzere takımca 5 ejder kesmek ve 5000 minyon biçmek yeterli. Bu görevde ise ödül olarak Hextech Sandığı kazanabileceğiz.

 

Riot Games Türkiye ofisinde, League of Legends Türkiye sunucusuna özel olarak tasarlanan, elinde çay ve simitle ekrandan gülümseyen “Posporo” simgesi, etkinlik boyunca herhangi bir eşleştirmeli oyun kazanan tüm oyunculara hediye edilecek.

İşte Türkiye’yi temsilen oluşturulmuş “Posporo” simgesi:

Oyuncuların Seçtiği Kostümlerde Özel İndirimler!

Etkinlikte Türkiye sunucusuna özel indirime girecek 10 kostüm, League of Legends topluluğunun sevilen yayıncılarının seçimiyle ve oyuncuların oylarıyla belirlendi. LoL oyuncularının yakından tanıdığı Oyunbros, Theokoles, Güneş Bey, Linus ve Stratera’nın üst koridor, orman, orta koridor, nişancı ve destek pozisyonları için oylamaya sunduğu kostümlerden her kategoride en çok oy alan ikisi ve kostümü taşıyan şampiyon, yüzde 55 indirimle oyuncuların beğenisine sunulacak. Böylece LoL oyuncuları toplamda en beğenilen 10 kostümü ve şampiyonu etkinlik boyunca indirimli olarak edinme şansı yakalayacak.

Vadi’nin Muhtarları Özel Yayınla Geri Dönüyor!

Türkiye’deki League of Legends tutkunlarının aklında yer eden “Vadi’nin Muhtarları”, League of Legends’in Türkiye’deki 5’inci yılı şerefine uzun bir aranın ardından 8 Aralık Cuma günü saat 21.00’da sürprizlerle dolu bir yayınla yeniden Vadi’ye inecek. Riot Games Türkiye ofisinin tanıdık yüzlerinden oluşan Muhtarlar ekibi, bu kez LoL ünlülerinden oluşan rakiplerinin karşısına çıkarak sohbetin ve eğlencenin sınırlarını zorlayacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  LoL: 8.15 Yama Notları

Ödüllü Kafe Turnuvasıyla Yeteneğini Türkiye’ye Göster

5’inci yıl etkinlikleri kapsamında, Türkiye genelinde dev bir ödüllü Kafe Turnuvası da düzenlenecek. İstanbul’dan Adana’ya, Edirne’den Gaziantep’e Türkiye’nin pek çok ilindeki belirli internet kafelerde, 2 ve 9 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan turnuvaların detayları ve katılım koşulları events.tr.leagueoflegends.com/events/292443 adresinde yayınlanacak. Turnuvalarda birinci gelen takımlar, oyuncu başına 10.000 RP’nin yanı sıra League of Legends’in Türkiye’deki 5’inci yılına özel bir hediyeyle ödüllendirilecek.

İkinci takıma oyuncu başına 6.000 RP, üçüncü takıma 4.000 RP ve dördüncü takıma 2.500 RP hediye edilecek. Sıralamada 5-8 arasına yerleşen tüm takım oyuncularına 1.500 RP hediye edilirken, turnuva sıralamalarında ilk 64’te yer almayı başaran takımların oyuncuları Gizemli Kostüme sahip olacak.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi almak ve katılmak için League of Legends istemcisinin ana sayfasındaki yönlendirmeleri takip edebilir veya bu adresi ziyaret edebilirsiniz. LoL bir yaşını daha kutlamaya hazırlanırken bu defa büyük bir ses getirmeye hazır ve bir o kadar da iddialı gibi. 5.yıl etkinliklerinde görüşmek üzere, vadide güvenli kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LG CS:GO Masters Turnuvası’nda Şampiyon Belli Oldu!

DayZ Nihayet Erken Erişimden Çıkıyor!