in , ,

LLA’in İlk Şampiyonu Belli Oldu!

LLA’in ilk şampiyonu ve yeni lig sistemi!

League of Legends, esporda artık bir olimpiyat sporu olma yolunda devam ediyor. League of Legends‘ın bu yolda ilerleyişi bölge liglerinde değişiklik ve düzenlemeyle beraber yeni bölgelerde liglerin oluşması ile devam ediyor.

2019 sezonu başında formatı değişen Latin Amerika bölgesinin bölgesel ligi artık LLA (Liga Latinoamérica) yani Latin America League olarak değiştirildi. Şili merkezli bu ligde Isurus Gaming (Arjantin), Infinity Esports (Kosta Rika), Furious Gaming (Arjantin), All Knights (Şili), Kaos Latin Gamers (Porto Riko), Pixel Esports Club (Meksika), Rainbow7 (Meksika), XTEN Esports (Meksika) takımları bulunuyor. Peki bu takımlardan hangi takım LLA ilk sezonunun şampiyonu oldu?

LLA’da aralarında daha önce uluslararası turnuvalarda karşılaştığımız tanıdık kulüpler var. Infinity Esports, Isurus Gaming, Kaos Latin Gamers gibi takımlar daha önce uluslararası turnuvalarda -Rift Rivals, Worlds, MSI’da- temsilcilerimizin rakipleri olarak sahnede yer almışlardı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dünyanın en iyi 10 League Of Legends oyuncusu!

2019 LLA Lig Sonu Lig Sıralaması:

LLA kış mevsiminde All Knights ve Infinity Esports aynı puanı toplayarak birinciliği paylaşırken daha önceden Worlds 2018‘e gitmeye hak kazanan Kaos Latin Gamers, Furious Gaming ile aynı puanı alarak sonuncu bitiriyor. LLA liginin şampiyonu olan takımın 30.000$ kazanacağı ligde işler LLA taraftarlarının beklediği gibi ilerlemedi.

LLA’da Infinity Espor ve All Knights ligi ilk sıralarda bitirdikleri için yarı finalden başlamaya hak kazandılar. Diğer takımlar arasından 3. Rainbow7, 4. Isarus Gaming, 5. Pixel Esports, 6. XTEN ise çeyrek final oynayarak yarı finalde ilk sırada bitiren iki takımın rakiplerinden biri olacaklardı. Ligi ilk sıralarda bitiren All Knights ve Infinity Esports aynı zamanda LLA liginin iki final favorisiydi.

Çeyrek finalde Rainbow7, XTEN’i 3-1 yenerek yarı finale adını yazdırdı. Aynı zamanda Isurus Gaming de Pixel Esports’u yenerek adını All Knight’ın rakibi olarak yarı finale yazdırdı. Yarı finalde iki favorinin de elenmesi, LLA takipçilerini şaşırttı. İki büyük favori olan All Knights ve Infinity Esports yarı finalde rakipleri olan Isurus Gaming ve Rainbow7’a elenmişti. İki büyük favorinin elenmesinin ardından LLA finalinin adı Rainbow7 ve Isurus Gaming oldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Apex Legends, Mobil Cihazlara Geliyor!

Finalde Isurus Gaming’in ilk maçı kazanması taraftarları mutlu etti. LLA liginin finalinin ilk galibiyeti Isurus Gaming’e gitti. İkinci maçı Rainbow7’ın kazanması ile seri için savaşacaklarını ve kolay bir seri olmayacağını göstermiş oldular. Üçüncü maçı ve dördüncü maçı Isurus Gaming’in kazanması ile durum 3-1 oldu ve 5 maçlık seri sona erdi. Şampiyon olan Isurus Gaming aynı zamanda LLA liginin ilk şampiyonu oldu.

Final serisinin MVP’leri ise R7 Baula, R7 Leza, ISG Oddie, ISG Seiya, ISG Slow oldu.

Flash Wolves 7. Kez LMS Şampiyonu!

LPL Şampiyonu Invictus Gaming!