in , ,

Mafia: Definitive Edition’ın Çıkış Tarihi Ertelendi!

Hangar 13 tarafından geliştirilen ve 2K Games tarafından yayıncılığı üstlenilen popüler video oyunu serilerinden olan Mafia’nın tüm oyunları,alınan karar ile son 2 oyun remastered ve ilk oyun remake olmak üzere yeni versiyonları ile tekrar çıkış yapacaktı. Mafia 2 ve Mafia 3’ün remastered versiyonları çıkışını yaptı ancak ilk oyunun çıkış tarihine daha vardı. Mafia: Definitive Edition‘ın planlanan çıkış tarihi ileri bir tarihe ertelendi. Detaylar haberimizde.

İlk olarak 2002 yılında piyasaya çıkan Mafia 1, zamanında Mafya temalı oyun ve ilgili tüm yapımları beğenen kullanıcılar için çok ilgi çekici ve başarılı bir çıkış yapmıştı. Mafya temasını hem şehir atmosferi hem de aksiyon ve karakter kısmında yoğun bir şekilde yaşatmasıyla tanınan ilk oyunun beğenilmesinin ardından yeni oyunları çıkmaya başladı. İlk oyundan 8 yıl sonra çıkışını yapan Mafia 2, belki de şu an serinin en çok tanınan ve beğenilen oyunu oldu. Ardından çıkan üçüncü oyun ise büyük bir eleştiri yağmuruna tutuldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Nvidia GeForce Now 2K Games Desteğini de Kaybetti!

Hangar 13 ve 2K Games aldığı karar ile yeni bir Mafia oyunu çıkarmak yerine son 2 oyunu Remastered ve ilk oyunu da Remake olarak tekrar piyasaya sürmek istedi. Mafia 2 ve Mafia 3’te sorun olmadı ve başarıyla çıkışını yaptılar ancak ilk oyunun Remake versiyonu için planlanan çıkış tarihinde ertelenme söz konusu oldu.

Mafia: Definitive Edition için planlanan ilk çıkış tarihi 28 Ağustos 2020 tarihiydi ve işler yolunda gibi gözüküyordu. Oyuncular gözünden Mafia 2 ve Mafia 3’ün çıkış tarihlerinde düzgünce çıkış yapması her şeyin yolunda olduğunu gösterse de ilk oyun Remastered değil Remake olacaktı yani oyun baştan tamamen tasarlanacaktı. Remake versiyonu için büyük bir iş yükü gerektiği ve Covid-19’un oyun sektörüne etkisinden dolayı 2K Games, planlanan çıkış tarihi 25 Eylül 2020 olarak güncelledi ve bu ertelemenin nedenini hem Koronavirüs hem de deneyimden ödün vermeme isteğine bağladı

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  League of Legends Dünya Şampiyonası Çeyrek Finalistleri Belli Oluyor!

YENİ OYNANIŞ VİDEOSU 22 TEMMUZ’DA YAYINDA!

Çoğu oyuncuyu üzen bu haberin yanında 2K Games’in merakımızı gidermesi için yaptığı bir iyilik de olacak. 2K Games, Mafia: Definitive Edition için 22 Temmuz tarihinde yeni bir oynanış videosu yayımlayacak. Hep birlikte Mafia’nın ilk oyununun Remake halinin nasıl göründüğünü ve oynanış detaylarını daha da yakından göreceğiz.

Mafia: Definitive Edition’ın ertelenme haberi ve Mafia serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz. İşte 2K Games’in  22 Temmuz 2020 tarihinde yayımlayacağı oynanış fragmanının ön tanıtım videosu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL 10.14 Yama Notları Özeti | Şampiyon Önizlemesi: Lillia

Halo 3’ün PC Çıkış Tarihi Belli Oldu!