in , ,

Magic dünya şampiyonu turnuvada hileden diskalifiye oldu!

Magic: The Gathering‘in Hall of Famer ve dünya şampiyonu oyuncusu Yuuya Watanabe, işaretli kartların destesinde bulunmasından sonra Mythic Championship 2‘den diskalifiye edildi. Dünya şampiyonunun böylesine yakışıksız bir hareket yapması insanların önceki şampiyonada da hile yapmış olabileceği şüphesini uyandırıyor.

Magic: The Gathering, 1993 yılında piyasa sürüldüğünden beri kart temelli oyunların en popülerlerinden biri oldu. Dünyada kart oyunlarına bir heyecan getiren Magic‘in en büyük rakibi ise Yu-Gi-Oh oldu. Kart oyunları rekabetinde Yu-Gi-Oh‘u, yaptığı yatırımlar ve turnuvalara verilen önemle geçen Magic, artık en çok bilinen kart oyunu olduğu söylenebilir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Offworld Trading Company Ücretsiz Oldu!

Şüphesiz oyunun en büyük turnuvalarından biri, şu an Mythic Championship. İkincisi düzenlenen turnuvaya dünyanın pek çok farlı bölgesinden oyuncu katıldı. Herhalde bunlardan en önemlileri Japon oyuncu Yuuya Watanabe oldu. Şimdiye kadar 400.000$‘dan fazla para kazanan Hall of Famer ve dünya şampiyonu olan ünlü oyuncu, hile yaptığından dolayı diskalifiye edildi. Yaptığı hile ise destesinde işaretlenmiş kartları kullanması ve bu kartlar sayesinde üstünlük elde etmesi oldu. Bu hile “Acaba diğer kazandığı turnuvalarda da acaba hile yaptı mı?” sorusunu gün yüzüne çıkarı.

Dünya şampiyonu oyuncunun hile yaptığına dair açıklama Magic kart oyunun resmi Twitch hesabından yayın sırasında açıklandı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Stygian Reign of the Old Ones İncelemesi

Bu durum dünya şampiyonu olan oyuncunun Magic Pro League bir daha katılamamasına neden olabilir. Yaşanan bu durum sonrasında oyuncu Twitter‘dan bir özür yazısı yayımladı. Yazıda takipçilerinden ve seyircilerinden özür dileyen oyuncu, kartların işaretli olduğunu bilmediğini ve hakemin işaret ettiği anda fark ettiğini açıkladı. Böyle bir açıklama yapmasının üzerine durumun kaza mı yoksa kasten yapılmış bir hile mi olduğu hala tam saptanamadı. Bu durum belirsizliğini koruyacak peki sizin düşünceleriniz neler?

 

Hearthstone Dünya Şampiyonu Belli Oldu!

VFŞL’de oynamış en iyi 11 esporcu!