in ,

Marvel ve Riot Games İşbirliği: LoL Evreni Çizgi Romana Uyarlanıyor!

Espor ekosisteminin en büyük destekçisi Riot Games ve Dünya’nın en büyük çizgi roman şirketlerinden Marvel Entertainment, güçlerini birleştirmeye karar verdi. İki dev yapım League of Legends hikayelerini çizgi romanlara uyarlamak için yeni bir işbirliğine imza attı. Oyunla alakalı ilk çizgi roman ise League of Legends dünyasının köklü şampiyonlarından biri olan Ashe’i konu alacak.

League of Legends Ashe: Savaş Anası çizgi romanı Mayıs 2019’da Satışa Çıkacak!

Hem oyuncular hem de çizgi roman severler, bu yeni işbirliği kapsamında LoL karakterlerini keşfetme ve en sevdikleri şampiyonların hikayelerine tanık olma fırsatı yakalayacaklar. Çizgi romana uyarlanacak ilk şampiyon ise League of Legend Ashe: Savaş Anası olacak. 19 Aralık’tan itibaren dijital platformlarda aylık olarak yayınlanacak League of Legend Ashe: Savaş Anası fasikülleri, Riot Games tarafından kitap haline getirilip 2019’un Mayıs ayında basılı olarak piyasaya sürülecek.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: GoNNER Ücretsiz Oldu!

“League of Legends ve Marvel evrenleri arasında birçok benzerlik bulunuyor”

Marvel ile yaptıkları işbirliği hakkında konuşan Riot Games Yaratıcı Geliştirme Lideri Greg Street: “Bir hikaye anlatma yöntemi olarak çizgi romanları çok seviyoruz; bu sayede League of Legends hayranları Runeterra hakkındaki yazılarımızı okumakla yetinmek zorunda kalmayacak, evreni kendi gözleriyle görebilecek. League of Legends ve Marvel Evrenleri arasında birçok benzerlik olduğunu görebiliyoruz. İki evrende de birbirinden çok farklı geçmişlere sahip ve merak uyandırıcı bir sürü karakter mevcut. Marvel’ın çizgi romanlar aracılığıyla evrenlerini geliştirmekte ve harika hikayeler yazmakta gösterdiği başarı, sektörü şekillendirmiş olan öğelerden biri. Biz de kendi hikayelerimize hayat vermek için onlarla birlikte çalışacağımız için çok mutluyuz.” şeklinde belirtti.

“Hikayelere karşı duydukları tutku, Marvel hayranları ve oyuncu topluluğunu bir araya getiriyor”

Marvel Yazı İşleri Müdürü C.B. Cebulski ise şu açıklamalarda bulundu: “Hikâyelere karşı duydukları ilgi ve tutku, Marvel Evreni ve çizgi roman hayranlarıyla oyuncu topluluğunu bir araya getiriyor. League of Legends sektörde en çok tanınan oyunlardan biri. Derin, kapsamlı karakterlere ve özgün bir evrene sahip olması oyunu çizgi roman olarak uyarlamak için son derece uygun bir hale getiriyor. Riot’la birlikte çalışarak dünyanın dört bir yanındaki hayranlar ve oyuncular adına League of Legends Evreni’ne yeni bir şeyler katmak için sabırsızlanıyoruz.”

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Gamescom 2018 Oyun Ödülleri Sahiplerine Verildi

League of Legends: Ashe: Savaş Anası, Riot Games yazarı Odin Austin Shafer’ın ilk çizgi romanı olacağını da belirtmekte fayda var. Ayrıca ona, baş döndürücü çizimleriyle Russ Manning ve En Yetenekli Yeni Çizer Ödülü adayı Nina Vakueva (Heavy Vınyl) eşlik edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın İlk Dört Arka Kameralı Telefonu Samsung Galaxy A9 Dört Dörtlük Kampanya ile Ön Siparişte!

Black Mesa: Xen Bölümü Fragmanı Yayınlandı!