in , ,

Megaton Rainfall: Uzaylılara Karşı Dünyamız

Pentadimensional Games‘in kurucusu olan Alfonso del Cerro tarafından geliştirilen ve PS4 için çıkış yapan Megaton Rainfall, PC platformu için sabırsızlıkla bekleniyor.

10 yılı aşkın süredir oyun geliştirme ile iç içe olan Alfonso’nun yapımına 2012’de başlayıp tek başına geliştirdiği oyun ”FPS, Açık Evren, Süper Kahraman” oyunu. İlk önceliği VR olan oyunun Playstation 4’ünüzde VR olmadan da oynayabilirsiniz. Playstation 4 Pro’ da 4K 60fps desteği olması ayrı bi güzel yanı. Okyanusun dibinden güneş sisteminin dışına kadar çıkabildiğiniz bu oyunda gezegeninize saldıran uzaylıları yok etmeli ve dünyanızı korumalısınız. Dünyanın yanı sıra başka gezegenler de olan oyunda bazı turistik alanlar birebir dizayn edilirken, diğer yerler rastgele oluşturulmuş. Dünyanın büyüklüğünün gerçek oranlar ile birebir aktarılması oyunda ne kadar özgür olduğumuzu kanıtlar nitelikte. Uzayda ve gezegenlerde süpersonik hızlarda dolaşabileceğiniz bu oyun Playstation VR Exlcusive olarak Sony’nin desteğini alıyor. Oyunun yaklaşık 5-6 saatlik hikayeye sahip olduğu konuşulsa da açık dünya olması sebebiyle daha uzun bir oynanış sunacağını düşünüyorum. Görevlerde önemli olan ana unsurun insanları korumak olduğunu belirten Alfonso, uzaylılara pat küt dalmak yerine biraz daha düşünerek oynanması gerektiğini söylüyor. Uzaylı gemilerini ıskaladığınızda eğer karşınızda bir bina varsa bu binanın sizin gücünüz yüzünden yıkılacağını belirtiyor. Ana görevler dışında oyunun özgürlüğü gereği yapabileceğiniz birkaç aktivite var. Oyunun içinde bir leaderboard olucağını söyleyen Alfonso bu sıralamanın görevlerdeki çevreye verilen hasar ve süre gibi şeyleri ele alarak olacağını söylüyor. Açık evren konusunda No Man’s Sky’ı andıran oyunun ondan daha başarılı olacağını düşünüyorum. Playstation Network’te satılan oyunun ülkemizdeki ön siparişi için Playstation PLUS üyelerine 38.39 TL, diğer kullanıcılara 47.99 TL etiket biçilmiş durumda. 2012’den beri geliştirilen oyunun Eylül’ün sonlarında çıkması beklenirken oyunun gecikeceğini açıklayan firma 17 Ekimde oyunu Playstation 4 ve Playstation 4 PRO için piyasaya sürdü. Oyunun PC platformu için de Steam üzerinden 2017’nin son çeyreğinde satışa sunulacağı bildirildi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Far Cry 6'nın Kapak Fotoğrafı ve Bilgileri Ortaya Çıktı!

Ayrıca oyun daha geliştirme sırasında birçok ödül kazanmıştır.

  • “Intel Level Up Yarışması 2017 En İyi Aksiyon Oyunu.” – 25 Ağustos, 2017
  • “Indie Arena Booth Gamescom 2017 Resmi Seçme.” – 21 Ağustos 2017 Köln
  • “Zaragoza 2016 Yılının En İyi İndie Oyunu” – Zaragoza, 10 Nisan 2016
  • “İndie oyunların ilk 50’sinden biri.” – Nerd Much, 4 Mart 2016
  • “2016 yılının en çok beklenen 100 oyunundan biri.” – Çokgen Dergisi
  • “Casual Connect Indie Ödülü 2016 Resmi Seçme.” – Amsterdam, 16-18 Şubat 2016
  • “EGX Leftfield Koleksiyonu 2015 Resmi Seçim.” – Birmingham, 24-27 Eylül, 2015
  • “Indie Oyunları 2015 Resmi Seçim Boston Festivali.” – 12 Eylül, 2015 Boston
  • “Indie Megabooth GDC 2015 Resmi Seçim.” – San Francisco, 2-6 Mart 2015
  1. Megaton Rainfall oyununu bizlere ayrıntılı şekilde anlatan Ali Geniş ve Enes Ay adlı takipçilerimize teşekkür ediyoruz. Eğer senin de bizlere göndermek istediğin yazıların varsa buradan iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

League of Legends Dünya Şampiyonası Çeyrek Finalistleri Belli Oldu

Sid Meier’s Civilization III: Complete Humble Bundle’da Ücretsiz Oldu!