in , ,

Metro Exodus Çıkış Tarihi Ertelendi

4A Games tarafından geliştirilen ve PC, Playstation ve Xbox platformları için oynanabilir olan başarılı seri Metro, Last Light ve 2033 adlı oyunlarıyla fps oyun türünde büyük yankı uyandırmayı başarmıştı. 2018 in sonbaharında beklenen yeni oyunu Metro Exodus’un çıkış tarihinin ertelendiğine dair duyuru yapıldı.

Geçtiğimiz sene E3 konferansında duyurusu yapılan Metro Exodus, Metro serisi severleri tarafından büyük bir ilgi duymuştu. Yapılan açıklamalarda 2018’in sonbaharında çıkış yapacak Metro Exodus’un çıkış tarihinin THQ Nordic tarafından yapılan basın bülteninde, 2019’un ilk çeyreğine ertelendiği açıklandı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  League of Legends 7.18 Yama Notları

Rus yazar Dmitry Glukhovsky’nin romanından esinlenen oyun serisinin konusu kısaca şu şekilde; büyük bir nükleer felaketin ardından Moskova metrosuna sığınan insanlar, bu metrolarda yaşamaya başlamış ve belli bir süre sonra siyasi çatışmalar nedeniyle, insanlar arasında bölüşmeler ortaya çıkmış ve farklı siyasi görüşlere göre askeri birlikler kurulmuştur. Bunların yanında dışarıda mutasyon geçirmiş yaratıklar bulunmaktadır. Bu yaratıklar zaman zaman istasyonlara saldırıp insanları zor duruma düşürmektedir. Kahramanımız Artyom bu yaratıklardan ”Dark Ones” adı verilen mutasyona uğramış yaratıklarla iletişime geçebildiğini farkeder ve olaylar gelişir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Netmarble'dan Yeni Mobil Strateji Oyunu: Iron Throne

Oyunun şu an elde edilen bilgilere göre çıkış tarihi 2019 Mart veya daha sonrası ve her zamanki gibi oyun PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Oyunu 4A geliştirecek ve dağıtımı Deep Silver tarafından yapılacak. Metro Exodus’un çıkış tarihinin ertelenmesi, benim gibi Metro serisi severlerini çok üzecek bir haber. Umarız 2019 çabucak gelir ve oyuna kavuşabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Valve’den Oyunculara Büyük Ayıp!

FORTNITE MOBİL’İN ANDROID SÜRÜMÜ İÇİN HEDEF BU YAZ